Haberler

Sendikamızdan Muhteşem Buluşma

21.11.2016 - P.tesi / TÜRK İMAR SEN / Yazdır
Sendikamızdan Muhteşem Buluşma
Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz’ın sunumunu yaptığı toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkanımız Necati Alsancak Türkiye ve Kamu Çalışanlarının gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Birileri Çözüm Süreci Derken Biz Vatan, Millet Dedik

15 temmuz hain darbe girişiminin karşısında durduklarını belirten Alsancak  “Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman ve her şartta kesintisiz demokrasiden yana tavrımızı koyduk 28 Şubatta’da meydanda biz vardık. 15 Temmuz’da da biz olduk.Demokrasi, vatan, millet ve devlet bizim vazgeçilmezimizdir. Biz ekmek kavgamızın önüne Türkiye sevdamızı koymuş bir sivil toplum örgütüyüz. Onun için birileri çözüm süreci gibi ihanet projelerinde akil adam olarak yer alıp teröre hizmet ederken, biz herşeyden önce vatan ve millet dedik.' dedi.

 

Mülakat Sadece Adam Kayırmadır

 OHAL süreci ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Necati Alsancak kamuda açığa alma ve ihraçlarda yaşanan mağduriyetlerin çözülmesi gerektiğine dikkat çekerek “Cumhurbaşkanı at izi it izine karıştı dedi, Valiliklerde ve başbakanlıkta itiraz komisyonu kuruldu. Bunlar olumlu gelişmelerdir  OHAL’i ve 15 temmuzu bahane edip öğretmen ve sağlık personeli alımında mülakatı getirdiler. Diğer kurumlarda da bunu uygulamaya çalışacaklar. KPSS esas olmalı ama soruları da çaldırılmamalı ve güvenlik soruşturması yapılması yeterlidir Hükümetin bir diğer samimiyetsizliği de görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında mülakat getirmesi oldu. VHKİ için mülakatın ne faydası olacak. Mülakat kamuda sadece adam kayırma ve torpilin mevzuata uydurulmuş halidir. Bu düzenlemelere karşı mücadelemizi her platforma da sürdüreceğiz.

Memur maaşlarının zorunlu giderler karşısında bir yılda 144,2 TL eridiğine dikkat çeken Alsancak Toplu sözleşmede imzalanan bazı düzenlemelerin ise hayata geçmediğini belirterek “Toplu sözleşme hükümleri uygulanmıyor memur-sen ise sus pus oturuyor. Çalışanın sesi olacağına idarecinin nefesi olmaya devam ediyor. 4-C’lilere ve bazı kamu işçilerine memurluk kadrosu verilmesi, sözleşmeli personelin yıllık izinlerinin aktarılması gibi düzenlemeler gibi düzenlemeler hayata geçirilmedi. Türkiye kamu-sen olarak uygulanmayan hükümler için davamızı açtık. Memurun hakkını hukukunu yerlerde bırakanlara inat mücadelemize devam ediyoruz.' Şeklinde konuştu.

Hizmet kolumuzda çalışanların sorunları ve talepleri ile ilgili değerlendirmede bulunan genel başkanımız çözüm için var güçleri ile mücadele ettiklerini belirti.

Konuşmasının son bölümünde  teşkilatımıza seslenen Genel Başkanımız sözlerini şöyle tamamladı: Önümüzdeki dönem bizim için çetin bir süreçtir. Ben tüm Türk İmar-Sen’lileri şanlı biri mücadeleye çağırıyorum. Yoğun bir çalışmaya davet ediyorum.

 Bundan sonra yapacağımız en önemli iş ise hiç şüphesiz ki önümüze bakarak emin adımlarla inandığımız yolda yürümektir.

Teşkilatımızın yapı taşı dediğimiz aktif üyelerimizi ve işyeri temsilcilerimiz, şube yöneticilerim kısacası hep berabere tüm gücümüzü ortaya koymalıyız.

Gün herkese Türk İmar-Sen için ne yapabilirim diye sordurmak zamanıdır.

Bunu da hep beraber yapacağız. Hep birlikte mutlaka başaracağız. Bu toplantımızın sendikamız ve Kamu sendikacılığı için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.
<<< Geri / İleri >>>