Kahveci: Andımız’a Karşı Çıkanlar mı Yerli ve Milli?

Kahveci: Andımız’a Karşı Çıkanlar mı Yerli ve Milli?
Danıştay’ın “Andımız”ın yeniden okutulması kararına karşı bazı kesimlerin hazımsızlık gösterdiğine hep birlikte şahit olmaktayız.
Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden rahatsızlık duyan bu anlayışın, milli bir meselede ortaya koyduğu bu yaklaşımı esefle kınıyoruz.
 
Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak okullarımızda yıllardır okutulurken daha sonra kaldırılması kararı alınan Andımız’ın yeniden her sabah okunacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.
 
Yargı kararının uygulanması noktasında MEB’i duyarlı olmaya davet ediyoruz. Kamu çalışanlarını milli andımızın okutulmasından bile rahatsızlık duyan Malum-Sen anlayışı karşısında uyarıyor, tercihlerini bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz.
 
Bu sendika “Türküm, doğruyum, çalışkanım, varlığım Türk varlığına armağan olsun, ne mutlu Türküm diyene?” dizelerinin neresinden rahatsızlık duymaktadır? Varlığını bu aziz millete armağan etmekten imtina edenlerin, bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duymayı ayrımcılık sayanların yerliliği de, milliliği de tartışmaya açıktır.
 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve bu ülkede yaşamaktan gurur duyan herkesin yargının verdiği bu karara saygı duymasını bekliyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 
Önder KAHVECİ
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan
ı