Haberler

İstişare Toplantımızı Gerçekleştirdik

03.11.2016 - Perş. / TÜRK İMAR SEN / Yazdır
İstişare Toplantımızı Gerçekleştirdik
Sendikamız Türk İmar-Sen’in Şube Başkanları ve il temsilcileri istişare toplantısı büyük bir çoşku içerisinde gerçekleşti. Birlik ve beraberliğin sergilendiği toplantı oldukça verimli geçti. Şube başkanlarımız ve il temsilcilerimiz ile ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantıların açılışını Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz’ın yaptı. Toplantılarda sendikamızın önümüzdeki dönemlerde neler yapacağı konusunda görüş ve öneriler dile getirildi.

Sahada etkin bir mücadele, yüksek moral ve motivasyonla yetki döneminde çalışılması kararlaştırıldı. Toplantılarda konuşma yapan Genel Başkanımız Necati Alsancak Türkiye’nin tarihinde görülmemiş zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekerek “milletimiz tarihten gelen millet bilinci ile kuşkusuz bu zor sürecin üstesinden gelecektir ve daima gelmiştir. Bu süreçte içimize sızmış hain odakların hevesleri kursaklarında kalmıştır. Yüzlerce insanımızın kanını döken hainler, her kim olurlarsa olsunlar,  Öncelikli ilkemiz önce ülkemiz ilkesini kendine düstur eden biz memleket sevdalılarının karşısında yenilmeye mahkumdurlar.' Dedi.

Türkiye Kamu-Sen’in tüm baskılara rağmen cesur bir mücadele ortaya koyduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Necati Alsancak “Açık yüreklilikle her türlü baskıya rağmen kamu çalışanlarının hakları için mücadeleye devam eden bizler, bu mücadelemizi sürdürürken, malum-sen isimli sendika iftira hakaret kampanyaları ile kutlu mücadelemizi yıpratmaya ve bunun için her türlü yalana başvurmaya çalışmaktadır.Kamu çalışanını korumayan siyasi iradenin ağzına bakarak yön ve yöntem geliştiren bu oluşum, söz konusu kamu çalışanı olunca susmayı kendine bir hak olarak görmektedirler. Kamu çalışanları için performans getirilmek istenirken, iş güvencesi kaldırılırken, devletin memuru yerine hükümetin memuru yaratılmaya çalışılırken susanlara lanet ediyorum çünkü kamu çalışanlarının tüm haklarının yok olmasına neden olmaktalar.' Dedi.

 Malum-Sen’in kamu çalışanlarına verdiği tüm zararları anlatacaklarını kaydeden Alsancak “ Bunların yaptıklarını kamu çalışanlarına anlatmaya devam edeceğiz. Uçurumu ve felaketi göstereceğiz. İşimiz zor ama bunu yapmaya mecburuz. Türk İmar-Senli, Türkiye Kamu-Sen’li olmak cefaya razı, çileye talip ve mücadeleden yılmayan adam demektir. Onun için biz yolumuzdan asla dönmeyeceğiz ve asla vazgeçmeyeceğiz. Şuna inanın ki tüm kamu çalışanlarının ümidi biziz. Hizmet kolumuzda yaşanan tüm sıkıntılar için biz çaba ve gayret gösteriyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Çünkü bize düşen budur.' dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimi ve terör saldırıları ile ilgili de değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Necati Alsancak “15 Temmuz Fetö terör örgütünün yapmış olduğu darbe girişiminde, kimin payı varsa haindir. Hak ettikleri cezayı mutlaka bulmalıdır.  Devletimiz bu hain yapıdan mutlaka kurtulmalıdır. Ancak, adaletin mutlak olarak tesis edilmesi şarttır.  Bu hukuk devleti olmanın en önemli şartıdır. Suçlu ve suçsuz ayrımı mutlaka yapılmalı, suçsuz kamu çalışanları mağdur edilmemelidir. Herkes şunu iyi bilmeli ki Türkiye Kamu-Sen her zaman demokrasiden yana olmuştur. Her zamanda milli bir tavırla duruşunu herkese göstermiştir. 28 Şubat tada, Çözüm sürecinde de 15 Temmuzda da bu böyle olmuştur. Her zaman, vatan ve millet demiştir.' Dedi.

Önümüzdeki yetki süreci ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Necati Alsancak sözlerini şöyle tamamladı: Bize düşen sendikacılık yapmak ve kamu çalışanlarını sendikamızda bir araya getirmek.

Teşkilat için fedakârlık, davaya inanç, mücadelede inat ve yürekte coşku; bu güzel sıfatların hepsi sizlerde var. Biz çıktığımız bu yolda mansur ve muzaffer olacağız. Sendikacılık tarihine adımızı kazımaya da devam edeceğiz.

Toplantımızın sendikamızın geleceğine ışık, teşkilatımızın gücüne güç katacağına ve birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi bir kez daha taçlandıracağına inandığım bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

                Sözlerime bizim mücadelemizi ve inanmışlığımızı tasvir ettiğine inandığım Osman Yüksel Serdengeçti’ye ait şu dizelerle son veriyorum.

İçimde hiç sönmeyen bir fetih sevdası var. 
Yavuz gibi diyorum: Bu dünya insana dar! 

Bir sada duymak için sahralara düşeyim. 
Helal olsun bu yolda, varım yoğum her şeyim! .. 

Volkan gibi lav atmış, ne susmuş ne sönmüşüm. 
Ben bu iman uğruna çılgınlara dönmüşüm. 
Sinesinde birleşsin sağa sola sapanlar, 
Kahrolsun Hak dururken zorbalara tapanlar!


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Sendikamız Türk İmar-Sen’in Şube Başkanları ve il temsilcileri istişare toplantısı büyük bir çoşku içerisinde gerçekleşti. Birlik ve beraberliğin sergilendiği toplantı oldukça verimli geçti. Şube başkanlarımız ve il temsilcilerimiz ile ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantıların açılışını  Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz’ın yaptı. Toplantılarda sendikamızın önümüzdeki dönemlerde neler yapacağı konusunda görüş ve öneriler dile getirildi. Sendikamız Türk İmar-Sen’in Şube Başkanları ve il temsilcileri istişare toplantısı büyük bir çoşku içerisinde gerçekleşti. Birlik ve beraberliğin sergilendiği toplantı oldukça verimli geçti. Şube başkanlarımız ve il temsilcilerimiz ile ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantıların açılışını  Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz’ın yaptı. Toplantılarda sendikamızın önümüzdeki dönemlerde neler yapacağı konusunda görüş ve öneriler dile getirildi. Sendikamız Türk İmar-Sen’in Şube Başkanları ve il temsilcileri istişare toplantısı büyük bir çoşku içerisinde gerçekleşti. Birlik ve beraberliğin sergilendiği toplantı oldukça verimli geçti. Şube başkanlarımız ve il temsilcilerimiz ile ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantıların açılışını  Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz’ın yaptı. Toplantılarda sendikamızın önümüzdeki dönemlerde neler yapacağı konusunda görüş ve öneriler dile getirildi. Sendikamız Türk İmar-Sen’in Şube Başkanları ve il temsilcileri istişare toplantısı büyük bir çoşku içerisinde gerçekleşti. Birlik ve beraberliğin sergilendiği toplantı oldukça verimli geçti. Şube başkanlarımız ve il temsilcilerimiz ile ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantıların açılışını  Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz’ın yaptı. Toplantılarda sendikamızın önümüzdeki dönemlerde neler yapacağı konusunda görüş ve öneriler dile getirildi.
<<< Geri / İleri >>>