Gazilerimizin İfa Ettiği Kutsal Görev Tarife Sığmayacak Değerdedir

Gazilerimizin İfa Ettiği Kutsal Görev Tarife Sığmayacak Değerdedir
“Ölüm iki değil birdir cihanda Döşekte ölme, kanda kanda kanda…
Tarihçi ve şair, âlim Kemalpaşazade, dünyada ölümün insanı bir kez ziyaret edeceğini ve bir daha asla gelmeyeceğini ifade ettiği mısralarında ölümü yatak, döşekte değil, er meydanlarında karşılamak istediğini vurguluyor, şahadet arzusunu dizelere döküyor. Haddi zatında, tarih boyunca gaza meydanlarında hak yolunda vuruşarak bugünlere gelmiş olan Türk milletinin her bir ferdinin hayalidir gazaya katılmak, ölürse şehit, kalırsa gazi olmak…     
 
Türk tarihi; milletimizin varlığı, vatanı ve bağımsızlığı uğruna verdiği mücadelenin kanla yazılan destanıdır. Yüz yıllardır savaştan savaşa koşan atalarımızın kanları ve canları pahasına bizlere emanet bıraktığı, ateş çemberi ile çevrelenmiş, kahpe planlarla tuzaklanmış vatanımızda; bugün de ülkemizi, devletimizi, milli ve manevi değerlerimizi, birlik ve beraberliğimizi korumak üzere canlarını feda etmekten çekinmeyen şehit ve gazilerimiz sayesinde ayakta durmaktayız.  Bu topraklar üzerinde attığımız her adımda, aldığımız her nefeste gazilerimizin ve şehitlerimizin hakları vardır.
 
Üzerinde yaşadığımız bu toprakları paha biçilmez bedeller ödeyerek, şehit ve gazilerimizin verdiği mücadele sonucunda vatan yaptık; halâ şehitler vererek, kahraman gazilerimizin ortaya koyduğu cesaret ve fedakârlıkla koruyoruz.  
 
Bu bakımdan şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu vatanı her şart altında muhafaza ve müdafaa ederek gelecek nesillerimizin huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamak, ay yıldızlı al bayrağımızı gönderden indirtmemek, ezanımızı dindirtmemek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir görevdir.
 
Çevre ülkelerde yaşanan insanlık dramına şahit oldukça vatanımızın ve Devletimizin kıymetini bir kere daha anlıyor, bizlere bu vatanı bırakan kahraman gazi ve şehitlerimizin ne denli büyük ve kutsal bir görev ifa ettiğini bir kere daha idrak ediyoruz.
 
Türkiye İmar-Sen olarak ülkemiz için canlarını ortaya koyan, kanlarını döken gazilerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, bu millet için gösterdikleri fedakârlık, cesaret ve kahramanlık nedeniyle kendilerine olan minnettarlığımızı bütün samimiyetimizle ifade ediyoruz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve  Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”
Türk İmar-Sen
Genel Merkezi