TAPUDA KİŞİLİKSİZLERİNDE İŞLEMİ YAPILIR AMA KİMLİKSİZLERİN ASLA

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanlarının hepsi bilir ki iş ve işlem yapacaksanız kesinlikle KİMLİK BELGESİ olarak NÜFUS CÜZDANI veya PASAPORT ’tan başka bir belgenin kullanılamaz. 

"Bu önemli iştir. Kanun böyle emrediyorsa, yaptığı işin güven duygusuna muhtaç her vatandaş gibi ben de tapu dairesine gidebilirim."  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Tapu ve Kadastro konusundaki bu çarpıcı sözleri de buradaki işleyişinin hassasiyetini vurgulayan, çarpıcı ve güncelliği asla değişmeyecek önemli bir hatırlatma olarak hafızalara kazınmıştır. 

 Her gün Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde vatandaşın işleri için yoğun bir şekilde, baskı altında, vefakâr ve cefakâr şekilde çalışan arkadaşlarımızın yanında olması gerekenlerin, güç zehirlenmesi (Hubris Sendromu) yaşayan bazı sendika genel başkanlarının; 1 Nisan Cuma günü Altındağ Tapu Müdürlüğündeki işleri için gittiklerinde KİMLİK ’siz olarak işlem yapmak istemişler.  

Kimliksiz asla işlem yapılamayacağının arkadaşlarımız tarafından belirtilmesine karşın bu kişiler memurlara baskı kurmaya ve” bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz?” gibi baskıcı saçma sapan sözleri sarf etmişler. 

1 Nisan tarihine bakıp şaka sananlar olabilir ama maalesef çok çirkin ve yakışıksız bu olay yaşanmıştır. 

Çok şeyi bilmedikleri kesin ama bu bilmemezlik değil, bir kibirlik ve ne oldum utanmazlığıdır. 

Biz yine de sorumluluk sahibi olarak hatırlatalım. Tapu Müdürlüklerinde herkesin işlemi yapılır. Kişiliksizlerinde işlemleri yapılır ama KİMLİKSİZLerin asla yapılmaz.

Bunlar sendika başkanı olarak memurların yanında olması ve sorunları için çözümler ortaya koyması gerekirken yapmış oldukları hal, hareket ve sözleri ile bir kez daha memurun karşında olduklarını göstermişlerdir.

En son yapılan zamlar ve kazanım diye bahsedilen ama yazımında eksik olan kısımlarla sürekli arkadaşlarımıza ıstırap çektirenlerle şu andan itibaren beraber olmak ne kadar DOĞRU, dostlarımızın ve arkadaşlarımızın bu olaya tepki olarak ilk yapacakları iş SENDİKA ’larını sorgulamak olmaktır.

Zafer ÇELİK

Genel Başkan


Kampanyalar