Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Tapu işlemleri Tapu Dairesinde Yapılır, Noterler Devlet Yerine Geçme Hevesini Bıraksın

Tapu iş ve işlemlerinin noterler aracılığıyla yapılması mevzusu her ne hikmet ise dönem dönem temcit pilavı gibi önümüze getiriliyor. Noterle Birliği Başkanı bu mevzuyu büyük bir iştahla dile getirirken Tapu müdürlüklerinde görev yapan fedakâr ve cefakar arkadaşlarımıza dil uzatmaktan geri durmamıştır. Bu konuda çok ileri giderek haddini aşmış ve arkadaşlarımızı suçlamıştır.

Hayata sadece para dairesinden bakarak, dünyayı TL üzerinden gören bir zihniyet devletin temeli olan tapu hizmetlerinden hiçbir halükarda anlamaz. Kendini bu işe adeta vakfetmiş arkadaşlarımızın emeğini hiçe sayamaz. 


Salgın nedeniyle Tapu dairelerinde de işlemlerin her çalışan hem de vatandaş sağlığı için oldukça hassas yürütüldüğünü herkes bilmektedir. Bu konuda çalışanlarımız özverili davranmaktadır. Kendilerine söylenecek tek şey takdir ve teşekkürdür. Noterler Birliği Başkanı’nın yaptığı bu açıklamayı tüm tapu çalışanları adına kınıyorum. 

Çalışanları rencide eden beyanatları ile ilgilide bir an önce özür dilemeli ve haddi aşan bu açıklamalarını geri almalıdır. 


Tapu İş ve işlemleri meselesine gelince hiç heveslenmesinler , bu memlekette Tapu İş ve İşlemleri Tapu Dairelerinde görülür. 


Kendilerini devletin yapması gereken her işi biz yaparız diyerek öne atılmaktan vazgeçsinler. Noterler tasdikleme işleri ile uğraşsınlar. Devletin işini devletin görevlisi memurlar çokta iyi yapmaktalar ve yaparlar

Salih DEMİR
Genel Başkan