Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Tapu, Kadastro ve AFAD Çalışanları da Öncelikle Aşılanmalı

Covid-19 salgınına karşı ülkemizde kısa zaman sonra aşılama faaliyetine başlayacağı açıklanmış ve bir aşı sıralaması kamuoyuna yansımıştır. 

1. Dönemde sağlık çalışanları ve güvenlik kuvvetleri, 2. Dönemde ise öğretmenlere ve bazı kamu görevlilerine aşı yapılacağı ifade edilmektedir. 

Hepinizin malumu olduğu gibi salgın sürecinden en çok etkilenen kamu çalışanların başında tapu ve kadastro çalışanları da gelmektedir. 

Birçok arkadaşımızın salgın yüzünden hayatını kaybettiğini, bazı müdürlüklerin karantinaya alındığını gördük ve yaşadık.  

Ayrıca yaşanan felaketlerde yoğun bir kargaşa anında AFAD çalışanlarının salgına rağmen yüksek risk alarak nasıl bir çalışma ortaya koyduklarını da şahit olduk. 

Bu nedenle aşı çalışmalarında 2. dönemde yani sağlık çalışanları ve güvenlik kuvvetlerinin ardından Tapu ve kadastro müdürlüklerinde ve AFAD’da çalışan kamu görevlileri aşılanmalıdır. 

Bu çalışanın sağlığında oluşan riskleri azaltacağı kadar kamu hizmetinde de yaşanacak ve telafisi çok zor olacak kayıplarında önüne geçecektir. 

Devletin stratejik kuruluşları olan bu kurumlarımızda görev yapan personelin sağlığı öncelikli olarak düşünülmelidir. 

Türk İmar-Sen olarak özelikle esnek mesaiye geçilmesi talebimizde olduğu gibi aşı konusunda da haklı bir ısrarcılığımız olacaktır. 

Salih DEMİR
Genel Başkan