Gazi Mustafa Kemal Atatürk

İL BANK AŞ’DE MESAİ SAATLERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN BAŞVURDUK

Mesai saatlerinin 09:00-18:00 olarak belirlendiği İlbank’ta çalışanların bu düzenlemeden olumsuz etkilenmeleri üzerine sendikamız Türk İmar-Sen tarafından bir başvuru yapıldı.
Başvuruda uygulamaya konan yeni mesai saatlerinin personelin moral, motivasyon ve verimliliği üzerine olumsuz etkileri olduğu tespit edildiği belirtilerek düzenleme sonrası personelin trafikte daha fazla zaman kaybettiğine dikkat çekildi. Servis araçlarında gecikme yaşandığı vurgulandı. 
 
Başvuruda Bakanlık ile mesai saatlerinin farklı olmasının daha önce sorun olmadığına vurgu yapılarak “Söz konusu uygulamanın getirilme amacı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile mesai saatlerini eşitlemek olsa da Bankamızın mesai saatlerinin Bakanlığımızın mesai saatlerinden  30 dakika erken başlayıp bitmesi yıllarca iki kurum için de sorun teşkil etmemiştir. 
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olmamız ve İller Bankası A.Ş. olarak Belediyelere hizmet vermemiz nedeniyle Belediyelerin çalışma saatleri ile Bankamız çalışma saatlerinin paralel olması kanaatimizce daha doğru olacaktır” denildi.
 
Başvuruda söz konusu hususlar dikkate alınarak mevcut uygulamanın iptal edilmesi ve mesai saatlerinin eski uygulama olan 08:30-17:30 olarak değiştirilmesi istendi.