Haberler

Göreve Hazırlama Projesindeki Düzenlemeler İle İlgili Başvurumuza Cevap Geldi

09.11.2016 - Çarş. / ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI / Yazdır
Göreve Hazırlama Projesindeki Düzenlemeler İle İlgili Başvurumuza Cevap Geldi
Sendikamız Türk İmar-Sen tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bir başvuru yapılarak Göreve hazırlama projesinde yer alan “ Daha önce rotasyon, uzun süre görev yapma gibi nedenlerle görev yaptığı birimden alınan personelin yeniden aynı birime atama talebinin işleme konulmayacak olması ile ilgili düzenlemenin değiştirilmesini talep edilmişti.

Sendikamızın yaptığı başvuruda rotasyon ve uzun süre görev yapma gibi nedenlerle aynı birime tekrar atanmanın engellenmesinin yasal bir dayanağı olmadığına dikkat çekilmiş ve Söz konusu düzenlemenin tekrar gözden geçirilerek herhangi bir kısıtlama olmaksızın tayin taleplerinin değerlendirilmesi istenmişti.

Genel Müdürlük söz konusu talebimize verdiği cevapta Devlet memurları atama yönetmeliğinde aynı yere tekrar atanmayı engelleyen düzenlemenin Danıştay tarafından durdurulduğu belirtilmiş ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personeli Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmelik güncelleme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Daha önce rotasyona uğrayan personelin tekrar aynı yere atanma taleplerinin karşılanmamasında Devlet Personel Başkanlığının yazısı  üzerine hareket edildiği belirtildi. 


İleri >>>