Haberler

AFAD KİK Kararları İmzalandı

03.11.2016 - Perş. / AFAD / Yazdır
AFAD KİK Kararları İmzalandı
Türk İmar-Sen’in Yetili Sendika olarak katıldığı AFAD Kurum İdari Kurul Toplantısı yapılarak tutanakla imza altına alınan kararlar yayınlandı.

Genel Başkan Necati Alsancak, toplantıda alınan kararların uygulamaya geçmesinin takipçisi olacaklarını belirterek “Bazı konular diğer Maliye, YÖK gibi diğer kurumlarla da ilgili. Türk İmar-Sen olarak toplantıda alınan kararların uygulamaya geçirilerek personelin sorunlarının çözülmesi noktasında sonuna kadar takipçisi olacağız' diye konuştu.

PERSONEL KAMERAYLA GÖZETLENEMEYECEK

Bazı il müdürlüklerinde personelin görev yaptığı odaların 24 saat kamera ile izlenmesi uygulaması da Toplantıda alınan kararla ortadan kaldırılacak. AFAD, Valiliklere konuyla ilgili yazı yazarak uygulamaya son verilmesini isteyecek.

ARAMA KURTARMA TEKNİSYENLERİNE GÜVENLİK İŞİ YAPTIRILMAYACAK

Valiliklerde güvenlik görevlisi eksiği bahane edilerek Arama Kurtarma teknisyenlerine güvenlik işi yaptırılıyordu. Türk İmar-Sen bu konuyu da toplantıda görüşerek personelin mağduriyetini giderdi. AFAD tarafından valiliklere gönderilecek yazıyla personelin görevi dışında çalıştırılmaması sağlanacak.


<<< Geri / İleri >>>