Haberler

AFAD’da HUKUKSUZ YÖNERGEYE YÜRÜTMEYİ DURDURMA

23.01.2017 - P.tesi / AFAD / Yazdır
AFAD’da HUKUKSUZ YÖNERGEYE YÜRÜTMEYİ DURDURMA
Sendikamız TÜRK İMAR-SEN Bir hukuksuzluğun daha önüne geçti.
Bakan oluru ile yürürlüğe giren Başbakanlık Afet ve Acil durum Yönetimi Başkanlığı Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim, Öğretim ve Görev yönergesinin bazı maddelerin yürütmesinin durdurulması için sendikamız tarafından dava açılmıştı. Sendikamızın açtığı dava Danıştay 16. Dairesince reddedilmesi üzerine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na itirazda bulunulmuştu.
İtirazı değerlendiren Danıştay idari Dava Daireleri Kurulu verdiği kararda söz konusu yönergenin yetki ve görev alanı itibarıyla kamu personeline ait olan ve kamu personelini ilgilendiren hükümler bulunduğu bir yönetmelikle ve düzenlenmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Telafisi güç zararların oluşabileceği nedeniyle yürütmesinin durdurulmasına hükmedildi. 
Sendikamız tarafından da bu konuda AFAD Başkanlığına  bir başvuru yapılmış ve Çalışanların tüm eğitim ile ilgili çalışmalarından sorumlu bir daire başkanlığının oluşturulması istenmişti. Danıştay’ın itirazımızı kabulü de  AFAD  çalışanların eğitimleri ile ilgili taleplerimizin ve yeni bir düzenleme yapılması ısrarımızın haklılığın ortaya koymuştur. 
İŞTE DANIŞTAY İDARİ DAVALAR DAİRELER KURULUNUN KARARI: 

<<< Geri / İleri >>>