Haberler

26. Yılımız Kutlu Olsun

18.06.2018 - P.tesi / TÜRK İMAR SEN / Yazdır
26. Yılımız Kutlu Olsun
Türk İmar-Sen, bundan tam 26 Yıl önce 18 Haziran 1992’de milli ve manevi değerlerle yoğrulan ilkeleri, hak ve hukuku daima savunan inancı ile yola çıktı.

Şükürler olsun ki kutlu bir mücadeleyi 26 yıl boyunca dik bir duruşla sürdüren Türk İmar-Sen ne ilkelerinden ödün verdi, ne de çalışanların hakkı için verilen mücadelede tavizkar oldu.

Ne zalime boyun eğdi ne de zulme sessiz kaldı. Haksızlığın karşısında set oldu. Çalışanlar için çelik gibi bir iradeyle mücadele etti.  Kutlu yürüyüşü, mücadelesi ve tavrı ile kamu sendikacılığında marka haline geldi.

Onurlu bir duruş sergiledi. İlkelerinden taviz vermedi. İnandığı değerlerden hiç sapmadı.

İnandığı değerlerden asla vazgeçmeyen, benim ilkem önce ülkem diyen, mutlu çalışan mutlu Türkiye anlayışı ile emek mücadelesi ile birlikte vatan, millet ve mukaddesat mücadelesi de veren bir sivil toplum kuruluşu oldu.

Bu şanlı mücadele sendikacılık tarihine altın harflerle yazıldı. Geride bıraktığımız 26 yılımızda bunun en önemli kanıtıdır.

Hiç şüphesiz ki sendikacılık tarihine bu damgayı vuranlar teşkilat mensuplarımız ve üyelerimizdir. Sendikamızın kuruluşundan bu güne kadar her kademesinde görev almış, emek sunmuş, üye olarak destek vermiş herkese şükranlarımızı sunuyorum. Bu mücadelede bizimle yol arkadaşlığı, kader birliği yapıp Rahman-ı Rahime kavuşmuş arkadaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Türk Milleti yaşadıkça, Türk vatanı durdukça Türk İmar-Sen’de var olacaktır diyor, 26. yılımızın vatana, millete, sendikal harekete, kamu çalışanlarına ve teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.


<<< Geri / İleri >>>