Haberler

Şehir Dışına Çıkışlarda Kısıtlama Kabul Edilemez

06.04.2018 - Cuma / AFAD / Yazdır
Şehir Dışına Çıkışlarda Kısıtlama Kabul Edilemez
Türk İmar-Sen çalışanların çalışanları mağdur eden uygulamaların sonlandırılması için girişimlerine devam ediyor.
 Son olarak Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde bir yazı ile hafta sonu ve resmi tatillerde il dışına çıkacak personelin gidiş dönüş tarih ve saati, gideceği adres, telefon ve gidiş amacı gibi bilgilerin yer aldığı bir form düzenlemesi nedeniyle söz konusu il müdürlüğüne bir itiraz yapıldı. 
Yapılan itirazda şehir dışına izinsiz çıkmak ile ilgili fiilin aylıktan kesme cezası ile cezalandırılmasını öngören disiplin hükmünün iptal edildiği hatırlatıldı. 
Söz konusu düzenlemeye rağmen hukuka aykırı olarak düzenlenen “Arama Kurtarma Teknisyenliği, sınav, atama görev çalışma usul ve esasları hakkındaki yönetmelikte yer alan hükmünde iptali için sendikamız tarafından dava açıldığı vurgulandı. Ayrıca söz konusu formun kişisel veriler içerdiği bu nedenle de kişisel verilen korunması mevzuatına aykırı olduğu belirtildi. 
Hiç kimsenin söz konusu bilgileri vermeye zorlanamayacağı belirtilen başvuruda il dışına çıkışla ilgili arama kurtarma teknisyenlerine kısıtlama getiren uygulamanın sonlandırılması istendi.

<<< Geri / İleri >>>