MANŞET HABERLER
REGAİB KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Perşembe, 23 Nisan 2015 19:52

regaibkandilimanset

Rahmet, bereket ve mağfiret kapılarının açıldığı mübarek üç ayların iklimini taşıyan Regaib Kandilinizi kutlar, üç ayların Türk ve İslam alemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini niyaz ederiz

TÜRK İMAR-SEN GENEL MERKEZİ

 
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 22 Nisan 2015 15:25

95. Yıl Önce TBMM'yi kuran ve tarifsiz bir zafere imza atanları gururla anıyoruz. Şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel yurdu, bize emanet eden aziz şehit ve gazilerimizin başkomutanı Ulu Önder Atatürk'ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. Bu bayramın bize ifade edeceği en büyük gerçek milli birlik ve bağımsızlığının ne kadar önemli olduğudur.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bize Türk milletin kendi çabasıyla neleri başarabildiğinin en büyük göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." sözünü çocuklarımıza bir kez daha hatırlatıyor, başta, Cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklâl Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet duygularımızla anıyor; bayramınız kutlu olsun diyoruz

Çarşamba, 22 Nisan 2015 15:32 tarihinde güncellendi
 
Ek Özel Hizmet Tazminatı İçin Başvuru Yaptık PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 22 Nisan 2015 14:53

Türk İmar-Sen  çalışanların mağduriyetinin çözümü için girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Son olarak sendikamız teknik personelin ek özel hizmet tazminatından yararlanması için Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığına başvuru yapıldı. 

Yapılan başvuruda Bakanlar Kurulu kararı ile ek özel hizmet tazminatında faal binalarla ilgili tadilat işlerinde görev yapan teknik personelin mahrum bırakılması düzenlemesinin değiştirilmesi istendi. mağduriyetingiderilmesi talep edildi. 

 
Sendikamız Kadın Komisyonu Kuruldu. PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Salı, 21 Nisan 2015 13:05

Türk İmar-Sen teşkilatında artık kadın komisyonumuzda var. Ankara'da görevli kadın üyelerimiz kadın komisyonlarını oluşturmak üzere sendikamız Genel merkezinde bir araya geldiler. Sendikamız Genel Başkanı  Necati ALSANCAK’la da görüşme yapan Kadın üyelerimiz tarafından kadın komisyonları oluşturulmuştur. Kadın Komisyonu üyeleri: Berna ÇETİN KÜTÜK Elif Aybike BÜYÜKYILMAZ Süheyla OKUYUCU Gül SİVARİ Meral TEKİN Nilay DENİZ Anşe ÇETİNKAYA Onur ÇEKİÇ olarak belirlenmiştir.

Sendikamıza ve teşkilatımıza hayırlı olsun.


 

 

 

 

Cuma, 24 Nisan 2015 11:26 tarihinde güncellendi
 
Sendikamızın Başvurusuna AFAD’dan Yanıt: PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Pazartesi, 20 Nisan 2015 15:01

Türk İmar-Sen AFAD çalışanlarının yanında olmaya onların sorunları ve talepleri için çözümler üretmeye devam ediyor. Son olarak Suriyelilere yardım faaliyetlerinde hizmet sunan AFAD çalışanlarına ek ödeme verilmesi ve ayrıca bir tazminat veya ikramiye ödenmesi ile ilgili iki yazımıza AFAD’dan cevap geldi.

AFAD Başkanlığı cevabı yazısında söz konusu başvurularımızın incelendiğini kaydederek Suriyelilere yardım hizmetlerinde görevli personele mevzuat çerçevesinde ek ödeme yapılması ile ilgili Maliye Bakanlığı’ndan görüş istendiği ayrıca bu personele tazminat veya ikramiye için ise yine Maliye Bakanlığına bu taleplerin bildirildiği belirtildi.

Bu konuların takipçisi olacağız. Yaşanan gelişmeler ile ilgili çalışanları bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Pazartesi, 20 Nisan 2015 15:12 tarihinde güncellendi
 
Doğu Karadeniz'de Teşkilat Çalışmalarımız Sürüyor PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 15 Nisan 2015 10:32

Genel Başkanımız Necati Alsancak ve Genel Başkan Yardımcımız Salih Demir   Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Ordu, Bayburt ve Gümüşhane illerini sendikal çalışmalar kapsamında ziyaret ederek teşkilatımız ve çalışanlarla bir araya geliyorlar.

Ziyaretlerde kurumlarda çalışanlar ile görüşülüyor, çalışanların sorun ve talepleri idarecileri iletiliyor. ayrıca teşkilat mensuplarımızla bir araya gelinerek yetki dönemi değerlendirmeleri yapılıyor.

 
Türkiye Kamu-Sen 1 Mayıs'ı Adana'da Kutlayacak PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 15 Nisan 2015 09:17

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen konfederasyonunun 1 Mayıs Emek bayramını Adana’da kutlayacağını açıkladı.

KONCUK AÇIKLAMASINDA;

Türkiye Kamu-Sen 1 Mayıs Emek Bayramını Adana’da kutlayacak. Konfederasyonumuz tarafından yapılacak olan etkinliğe Genel Merkezimiz tarafından belirlenecek il temsilciliklerimiz ve bağlı şubelerimiz katılacaktır. Katılmak isteyen tüm şubelerimiz de, istemeleri halinde temsilen etkinliğimize katılabileceklerdir.

1 Mayıs etkinliği, saat 10:00’da İnönü Caddesinde bulunan Adana il temsilciliğimiz önünde toplanarak başlayacak, buradan, İnönü Caddesi istikametinden, Atatürk Parkına kadar yürünerek gidilecek, Atatürk Parkı önünde miting yapılacaktır.

Türkiye Kamu-Sen 1 Mayıs etkinliği, günün anlam ve önemine uygun olarak, çalışma hayatında yaşanan problemleri dile getirerek yapacak, adil gelir dağılımı, işsizlik, ayrımcılık, ülkemizde yaşanan hukuki problemlere vurgu yapılacaktır.

1 Mayıs’ı kavganın olmadığı, bayram tadında ama ülkeyi yönetenlerin hatalarını en net şekilde dile getirdiğimiz bir gün olarak kutlayacağız. Emeğin, alın terinin yerlerde süründüğü, gençlerimizin işsizlikten gelecekten umudunu kestiği, emeklilerin yok sayıldığı, çalışanların taleplerine kulak tıkandığı, taşeronlaşmanın zirve yaptığı, memurun iş güvencesine göz dikildiği bugün, Türkiye Kamu-Sen ve bağlı teşkilatlarımız 1 Mayıs’ı heba etmeyecek, Adana’dan, tüm Türkiye’ye seslenecek ve ülkeyi yönetme aczi içindekilere karşı sesini yükseltecektir. HAYIRLI OLSUN” dedi.

 
“Doğru olunuz; doğruluğa yöneliniz” (Hadis-i Şerif) PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 15 Nisan 2015 09:12

Peygamber Efendimizin, kaynağı hiç kesilmeyecek rahmet ve mağfiret pınarı olarak yeryüzünü şereflendirmesinin miladi 1441’ncı yılını karşılamanın eşsiz bir kıvancını yaşıyoruz.

İnsanlığa bir güneş gibi doğan Resulullah’ın, kutlu ve kutsal mesajlarının daha kapsamlı ve derinlemesine idrak edilmesi gereken bir zaman diliminden geçiyoruz. Sevgili Peygamberimiz ‘Tevhit’ çağrısı ile insanların gönlüne girmiş, kalpleri hidayet huzuru ile dinginliğe eriştirmiştir. Vahyin nuru o’nun söz ve tavırlarıyla müminlere ulaşmıştır. Davranışlarındaki ölçü, konuşmasındaki sakinlik, üslubundaki irfan Müslümanlara asırlar öncesinden rehber olmuş ve büyük hikmetler bahşetmiştir. Vakarlı, hamiyetli ve insaflı olmanın muhteşem örnekleri onun şahsından temerküz etmiştir.

Bilgisizliğin, cehaletin, zorbalığın, barbarlığın, şirkin, putperestliğin, kabile asabiyetinin, zulmün ve haksızlığın doruk yaptığı bir zaman diliminde Peygamber efendimiz yaydığı nurla tüm kötülüklere karşı aşılmaz manevi bir sur inşa etmiştir. Nitekim kız çocuklarının diri diri gömüldüğü, kan davası, adalet ve nizamın olmadığı bir sosyal iklimde Peygamberimiz aklın, güzelliğin, iyiliğin ve rahmetin mübarek bir yüzü olmuştur.

Daha Peygamberlik mertebesine erişmeden, iyiliğin, doğruluğun ve güvenirliğin doruğu olan Peygamberimiz; yozlaşmanın içinde kıvranan bir toplum yapısının çarpık inanç sistemini kırarak, cazibe ve çekim merkezi haline gelmiştir. Dürüstlüğü ile insanlara örnek olduğu gibi, bu alandaki hikmetli sözleriyle de ümmetini yanlıştan ve sapkınlıktan azami derecede muhafaza etmeye çalışmıştır. Hasımları dahi O’nun doğruluğuna derin bir saygı duymuşlar ve bunu her zaman itiraf etmişlerdir. Nitekim “Doğru olunuz; doğruluğa yöneliniz' sözüyle, asırlar öncesinden insanlığa yüksek bir ahlak dersi vermiştir. x

İkiyüzlülük, yalancılık, sahtekârlık, talan, kayırmacılık, yetim hakkının gaspı ve hırsızlık gibi kötülükler; o’nun, Yüce Allah’ın himmetinden aldığı güçle etkisiz hale gelmiştir. Peygamberimiz yaşadığı müddetçe, hiçbir zaman şahsi menfaatlerinin peşine takılmamış, inançları istismar edici en ufak bir tavır içinde dahi bulunmamıştır. Kimseyi ötekileştirmemiş, emaneti ehline verme ile ilgili ilahi emri harfiyen uygulayarak, kendinden sonraki takipçilerine de en büyük mirası bırakmıştır. Verdiği sözde durmayı imandan saymış ve aksi davranışları ise münafıklık alameti olarak reddetmiştir. Peygamberimiz, Cenab-ı Allah’ın önce kulu ve sonrada elçisi olduğunu bir an olsun aklından çıkarmamıştır. Makamlar üstü konumunu asla bir başkasını ya da başkalarını hakir görmek, fayda sağlamak veya kendi ikbali için kullanmamıştır. İçinden geçtiğimiz zaman diliminde bu azametli davranışların fark edilmesine ve benimsenmesine gerçekten de çok ihtiyacımız bulunmaktadır. O bir insandır, ama insanların en hayırlısıdır.  O bir kuldur, ama Yüce Allah’ın en sevdiği kuludur. Kutlu dinimiz İslam’ı kimseye zorla dayatmamış, tebliğ ve uyarmakla iktifa etmiştir. O’nda tahammülsüzlük yoktur. Muhataplarını sindirme, ezme, kaba bir öç alma psikolojisine hiçbir zaman rağbet etmemiştir. Üstelik belli şartlar altında din ve vicdan özgürlüğünü asırlar öncesinden insanlığa tanıtmış, öğretmiş ve bunu da uygulamalarına yansıtmıştır.

Sevgili Peygamberimiz, Yüce Allah tarafından tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderilmiştir. Allah’ın doğru yolunu insanlara göstererek Peygamberlik görevini mükemmelin doruklarında tamamlamıştır. Yüce Allah’ın varlığı ve birliği, İslam Dininin tüm haşmeti o’nun tebliğiyle kitlelere ulaşmış, üzerinde tartışılması abes olacak bir hakikat olarak hamd olsun ki bugünlere ulaşmıştır. Bugün İslam toplumlarının içine düştükleri sosyal, siyasal ve ekonomik açmazlar ve kargaşalar, Peygamberimizin hala yeterince anlaşılamadığını hepimize kanıtlamaktadır. Bununla birlikte İslamiyet’i derinden yaralayan birçok sorunla yüz yüze kaldığımız açıkça ortadadır. Aziz dinimizi gerçek anlamından uzaklaştıran ve gündelik tartışmaların içine çekerek yıpranmasına neden olan sorumsuz, vicdansız zihniyetlerin varlığı hepimizce malumdur. Bir zamanlar insanlığı aydınlatan İslam coğrafyasının; bugün ne yazık ki kan, gözyaşı ve terör belasıyla anılır olması, Müslümanların hiç hak etmediği bir manzaranın resmini çizmektedir. Hoşgörünün ve sevginin dili olan İslam’ın yanlış yorumu, çıkar ve gündelik heveslere alet edilmesi maalesef çarpık, bunalımlı bir toplum ve devlet hayatının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu itibarla, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in ashabı tarafından daha iyi anlaşılmasına, idrak edilmesine ve örnek hayatının tatbik edilmesine çok ihtiyaç vardır. Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14 asra rağmen, onun sözleri,  yaşayış ve O’nun hayatı algılama biçimi herkes için, bilhassa sorumluluk taşıyanlar açısından çok önemli örnekler içermektedir. Bundan asla şüphe duymuyorum.

Şanlı Peygamberimiz, Allah Resulü,  olmanın yanında aynı zamanda bir kuldu. Tüm canlılar gibi O’da ölümü tadacaktı. Zamanı geldi İlahi emir gerçekleşti. O doğduğunda yetimdi, rahmete kavuştuğunda ise bütün âlemi yetim bıraktı. O Yaradan tarafından kendisine yüklenen ilahi sorumluluğu eksiksiz yerine getirerek Yüce kitabımız Kuran’ın muhteşem ve evrensel mesajlarını çok şükür ki hepimize ulaştırmıştır.

Çok şükür ki, Necip Türk Milleti, Allah Resulu’nun davasını kendine dava edinmiş ve ilahi mesajı tüm dünyaya yaymak ve Allah’ın adını yüceltmek anlamına gelen Nizam-ı Alem davasını kendisine dava edinmiştir. Bütün içtenliğimle diyebilirim ki, tebliğ ettiği İslam Dini inşallah kıyamete kadar baki kalacak ve hepimizin ellerinde yükselecektir. Türk Milleti ilelebet O’nun davasını kendine dava edinecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, o’nun insanlığa ulaştırdığı mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor,  Yüce Rabbimin hepimizin yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyor, haktan, hakikaten ve mukaddesattan mahrum olmamayı diliyor; sevgili Peygamberimizin şefaatine nail olmayı içtenlikle temenni ediyorum.

 
İlbank'a Sınavlarla İlgili Başvuru Yaptık PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Cuma, 10 Nisan 2015 11:47

Türk İmar-Sen İLBANK’ta yapılacak olan sınavlarla ilgili çalışanların talepleri doğrultusunda iki başvuru yaptı. Başvurularımızdan birisinde Uzmanlık, Teknik Uzmanlık ve Yönetim Personeli Sınavının tarihinin değiştirilmesi istendi. 25 Nisan olarak belirlenen sınav tarihi nedeniyle birçok çalışanın sınava giremeyeceği çünkü okullardan mezuniyetin haziran sonunda olduğu kaydedildi. Çalışanların mağduriyet yaşamaması için sınav tarihinin yeniden düzenlenmesi istendi.

Cumartesi, 11 Nisan 2015 09:30 tarihinde güncellendi
Devamını oku...
 
Mart Ayı Asgari Geçim Sonuçları Açıklandı. Maaşlar Barınma ve Isınmaya Gitti PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Perşembe, 09 Nisan 2015 09:42

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2015 Mart ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan alınan Mart 2015 fiyatlarına göre yapılan araştırmadaçalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 2.076,39TL olarak hesaplanırken, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 4.219,20Lira olarak belirlendi.

Cumartesi, 11 Nisan 2015 09:31 tarihinde güncellendi
Devamını oku...
 
Sözlü Sınava Girecek Çalışanlara Başarılar PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Pazartesi, 06 Nisan 2015 19:05

tkgmbasarilar

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme sınavında başarılı olan 359 aday 7-17 Nisan 2015 tarihleri arasında Genel Müdürlükte sözlü sınava girecek. Sendikamız geçkitğimiz günlerde, çalışanların sınavla ilgili endişelerini Genel Müdüre ve Kurum yöneticilerine aktarmıştı. Bunun üzerine sendika yöneticilerimize sınavda hiçbir şekilde bir haksızlık veya adam kayırma gibi durumların yaşanmayacağıifade edilmişti. Türk İmar-Sen olarak bu hassas konunun ısrarla takipçisi olduğumuzu tüm adaylara bir kez daha hatırlatıyoruz. Sınava katılacak tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Devamını oku...
 
Türk İmar-Sen Twitter'da PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Pazar, 05 Nisan 2015 09:42Türk İmar-Sen Genel Merkezi artık Twitter'da.. Türk İmar-Sen Genel Merkezi açtığı twitter hesabıyla sosyal medyada da üyelerinin yanında olmaya devam ediyor. Sendikamızın faaliyetlerinden çalışanları ilgilendiren her türlü konuya kadar pek çok alanda bilgileri artık twitter hesabımızdan da paylaşacağız. Sendikamızı Twitter'da takip etmek için tıklayın

Pazartesi, 06 Nisan 2015 19:34 tarihinde güncellendi