MANŞET HABERLER
Koncuk: Birileri Türk Milletine Kefen Biçmeye Ahdetmiştir! PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Pazartesi, 22 Ağustos 2016 06:43


Terör karanlık yüzünü bu kez Gaziantep'te gösterdi. Bir sokak düğününü kana bulayan caniler, 50 vatandaşımızı katlederken, 94 vatandaşımız ise yaralandı.

Gaziantep'te yaşanan hain saldırıyı lanetleyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk;

 

Hain terör bu kez çirkin yüzünü Gaziantep'te göstermiş, akla hayale gelmeyecek bir şekilde düğün evinin tam ortasında patlatılan bombayla 50 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 94 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

 

Ülkemizin son dönemde çok ağır bir saldırı altında olduğunu görmek için kahin olmaya gerek yoktur.

 

Anadolu coğrafyasını bölüp parçalamak ve bizleri bir Irak, bir Suriye konumuna düşürmek isteyenler kanlı planlarını uygulamaya koymuşlardır.

 

Türk milletinin birlik ve beraberliğine yönelik bu saldırılara verilecek en iyi cevap safları bugün her zamankinden daha sıkı tutmaktır. Ülkemizde bir iç savaş planlayan ve bizleri birbirimize düşürmek için kanlı planlarını hayata geçirmeye çalışanlara karşı verilecek en iyi cevap birbirimize bugün dünden daha çok sahip çıkmak ve birlik olmaktır.

 

Bu birlik ve beraberlikle, Türk milleti üzerinde tezgahlanan tüm kirli planları bozacak, ülkemizin ve milletimizin bekasını koruyacaktır.

 

Bilinmelidir ki, bu milletin birliği ve dirliğini bozmaya hainlerin gücü yetmeyecek, birliğimizi kimse bozamayacaktır. Bu saldırılar milli birlik ve beraberliğimizi, mücadele direncimizi yok etmeye yöneliktir. Birileri Türk Milletine kefen biçmeye ahdetmiştir. Bu ihanet odaklarını asla sevindirmeyecek, milli birlik ve beraberliğimize sonuna kadar sahip çıkacağız.

 

Türkiye Kamu-Sen camiası olarak, Gaziantep'te yaşanan bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar, necip Türk milletine baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum" dedi.

 

 
TARİHİ(!) TOPLU SÖZLEŞMENİN BİR YILI GERİDE KALDI PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Cuma, 19 Ağustos 2016 06:48

 

Kamu görevlilerinin 2016 ve 2017 yıllarına ilişkin mali ve özlük haklarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinin üzerinden tam bir yıl geçti.

Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi, yaptığı araştırmayla toplu sözleşmenin birinci yılında kamu görevlilerinin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Memurlara %6+5 zam verilmesi kararlaştırılırken enflasyon farkının %1,8’i ellerinden alınmıştı

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl Ağustos ayında imzalanan toplu sözleşme sonucunda memurlara 2016 yılı için %6+5 zam yapılmasına karar verilmiş, buna karşın memurların 2016 yılı başında alacağı enflasyon farkının %1,8 oranında düşürülmesine göz yumulmuştu.

Bununla birlikte Maliye Bakanlığı tarafından %15’lik gelir vergisi diliminin 2016 yılı için yalnızca 600 lira yani %5 oranında artırılması kararlaştırılınca, kamu görevlilerinin yılın ilk aylarından itibaren %15’ten %20’lik vergi dilimine geçmesi ve alacağı maaş zammının büyük bölümünü gelir vergisi olarak geri ödemesi de kesinleşmiş oldu.  

Vergi dilimleri nedeniyle memurların aylık zararı ortalama 50 TL’yi buldu

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ortalama memur maaşı, 2 bin 407 lira 22 kuruş, en düşük dereceli memur maaşı ise bin 811 lira 12 kuruştu. Toplu sözleşme hükümlerine göre memur maaşlarına 2016 yılının başında enflasyon farkı ödemesi ile birlikte %6,9, Temmuz ayında ise %5 oranında zam yapıldı. Bu zamlarla birlikte ortalama memur maaşı 296,62 TL artarak 2 bin 703 lira 84 kuruşa, en düşük dereceli memur maaşı ise 221,77 TL’lik artışla 2 bin 32 lira 89 kuruşa yükseldi. Bu artışların ortalama memur maaşına yansıması %12,32; en düşük dereceli memur maaşına yansıması ise %12,24 oldu.

Memur maaşlarını enflasyon %8,79; vergi ise %1,9 eritti

Toplu sözleşmenin imzalanmasının üzerinden geçen bir yıllık sürede TÜİK tarafından açıklanan resmi enflasyon %8,79 olarak gerçekleşti. Ancak kamu görevlilerinin erkenden %20’lik vergi dilimine girmesi nedeniyle, memurların vergi dilimleri nedeniyle yaşadıkları kayıp bir önceki yıla göre aylık ortalama 50 TL’yi buldu.  Buna göre memur maaşları enflasyondan dolayı %8,79; vergi dilimindeki adaletsizlik nedeniyle de %1,9 eridi.  Hal böyle olunca kamu görevlileri geride kalan bir yıl içinde maaşlarına yapılan ortalama %12,32’lik artışa karşın %10,69’luk da bir kayıp yaşamış oldu.  

Memur maaşları genel enflasyona ve ödedikleri vergi artışına göre değerlendirildiğinde alınan %12,32’lik zamdan geriye yalnızca %1,63’lük bir zam kalmış oldu. Yani ortalama memur maaşına yapılan 296,62 liralık zammın 252,55 lirası doğrudan eridi ve ortalama maaş alan bir memurun elinde aylık yalnızca 44,07 lira kaldı. 

Son bir yılda gelir 296,62 lira, harcamalar 440,82 lira artış gösterdi

Buna karşın vatandaşlarımızın kendisi ve ailesi için zorunlu olarak tüketmek durumunda olduğu mal ve hizmet fiyatlarındaki ağırlıklı ortalama artış ise 440,82 liraya ulaştı. 2015 yılının Temmuz ayında 4 kişilik bir ailenin aylık ortalama harcaması 4.284,66 lira iken bu rakam 2016’nın aynı ayında 4.725,48 liraya yükseldi.

Memur maaşları zorunlu harcamalar karşısında %5,3 eridi

Aylık zorunlu harcamalar karşısında değerlendirildiğinde kamu görevlilerinin çok daha vahim bir durumla karşı karşıya kaldıkları görüldü. Buna göre son bir yıl içinde ailenin mutfak masrafı ve diğer zorunlu harcamaları toplamda 440,82 lira zamlanırken aldıkları maaş zammı 296,62 lirada kaldı. Böylece memur maaşları geçtiğimiz yıla göre aylık zorunlu giderler karısında 144,2 lira erimiş oldu. Harcamalar karşısındaki erime %5,3’e ulaştı.

Sözde toplu sözleşme zaferi kâğıt üzerinde kaldı, gerçekler memurun cebini yaktı

Toplu sözleşme imzalandığında yetkili konfederasyon tarafından memurlar adına tarihi bir başarı elde edildiği iddia edilmişti. Ancak toplu sözleşmenin üzerinden henüz bir yıl geçmiş olmasına rağmen enflasyona ve vergi artışına göre değerlendirildiğinde memurların ellerinde aylık yalnızca 44 liralık bir zam kaldı; harcamalar karşısında ise maaşlar %5,3 eridi. Toplu sözleşmede yapılan ihmal nedeniyle 2017 yılında memur maaşlarına yalnızca %3+4 zam yapılması üzerine anlaşılmış olması, toplu sözleşmenin olumsuz etkilerinin önümüzdeki yıl memurlarımızın daha büyük bir zarara uğramasına neden olacağı görülüyor.  

Koncuk:  Siyasi buhranı milletimiz sayesinde atlattık ama diğer yandan da ekonomik bir buhran yaşıyoruz

 

Araştırma hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Toplu sözleşmeyi neresinden tutsak elimizde kalıyor.” dedi. Sorumlu sendikacılık anlayışı gereği, ülkenin içinde bulunduğu bu dumanlı havada ekonomik gerçeklerin göz ardı edilerek kamu görevlilerine mağduriyet yaşatan oluşumların unutulmaması gerektiğinin altını çizen Koncuk, ”Her ne kadar ülkemiz 15 Temmuz itibarı ile büyük bir siyasi badireyi savuşturmuş olsa da hayatın gerçeklerine dönme zamanı gelmiştir. Yaşadığımız sorunlar, ekonomik olumsuzlukların üstünün örtülmesi için gerekçe olmamalıdır. Araştırma Geliştirme Merkezimizin yaptığı bu çalışma, memurların toplu sözleşmenin imzalanmasından bugüne kadar geçen bir yıllık sürede ekonomik olarak hiçbir kazanım elde edemediğini açıkça ortaya koymuştur. Toplu sözleşme sistemine geçildiğinde memurların kazanımların artacağını ummuştuk ancak iş bilmez sendikalar nedeniyle, kazanımlarda dahi bir geriye gidiş yaşanmaktadır.

Ev ekonomisi, aile ekonomisi çok boyutlu ve çok yönlü bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırma Geliştirme Merkezimiz de kamu görevlilerinin ev ekonomilerini, gelirlerindeki ve giderlerindeki değişimleri bütün parametreleri göz önünde bulundurarak değerlendirmektedir. Buna göre memurların gider kalemlerinde yaşanan zamların yanında, son yıllarda vergi dilimlerindeki adaletsizlik de aile bütçesine ek bir yük getirmeye başlamıştır.

Bir taraftan genel enflasyon bir taraftan enflasyondan bağımsız bir şekilde sürekli artan mutfak masraflarına ek olarak her geçen yıl ağırlaşan vergi yükü de memurlarımızın bütçesinde oluşan kara deliğin başlıca sebeplerinden biri haline gelmiştir. Dolayısıyla bir toplu sözleşme pazarlığı yapılırken, kamu görevlilerini temsil ettiğini iddia edenlerin mutlak surette memur maaşlarına etki eden değişkenleri göz önünde bulundurması ve buna göre karar vermesi gerekmektedir.

Toplu sözleşmenin üzerinden bir yıl geçti. Memurlar gerçeklerle yüzleştiler ve bu toplu sözleşmenin bir zafer değil memurlar ve emekliler için tam bir hezimet olduğunu yaşayarak gördüler. 2016 yılının bitmesine 4,5 ay daha var. Memurlarımızın kayıpları bu sürede daha da artacak ama asıl sorun 2017 yılında başlayacak. Kamu görevlilerine 2017 yılı için %3+4 zammın dışında hiçbir artış öngörülmedi. Bu noktadan bakıldığında toplu sözleşme hükümlerini hangi açıdan ele alırsak alalım memurlara katkı yapmadığını görüyoruz. Yani her yönüyle bu toplu sözleşme elimizde kalıyor. Siyasi buhranı milletimizin sağduyusu ve kahramanlığı ile atlattık ama bir ekonomik buhran var ve bu buhranı ancak idarecilerin kararlarıyla atlatabiliriz. Bunun için de kamu görevlilerimizin ve emeklilerimizin maaşlarında ek bir iyileştirme bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 
Devlet memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Cuma, 19 Ağustos 2016 00:00

Devlet memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişikliğe gidildi.
 Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, yemek maliyetlerinin Ankara, İstanbul ve İzmir illeri için üçte ikisini, diğer iller için yarısını aşmamak üzere yönetmelik kapsamındaki memur kadrosu adedine göre kurum bütçelerine konulacak ödeneklerle karşılanacak.
 
Özelleştirme İle İlgili Düzenleme PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 17 Ağustos 2016 06:46

 

Meclis komisyonunda kabul edilen kanun tasarısına göre 100'den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini Özelleştirme İdaresi'ne devretme ve bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önceki gün kabul edilen tasarıyla, 100'den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini özelleştirme idaresine devretme ve bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.

Söz konusu düzenleme torba yasa tasarısının 35. maddesinde bulunuyor. Buna göre, özel bütçeli idarelere ait ticari amaçlı kuruluşlardaki hisseler ile varlıklardan bu idarelerce, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na bildirilenler, Özelleştirme Yasası kapsamında özelleştirilecek. Tasarıyla ilgili komisyona bilgi veren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Hukuk Müşaviri Mehmet Kilci, özelleştirme kanununda hangi kuruluşların özelleştirme kapsamına alınacağının belirtildiğini, ancak özel bütçeli kuruluşlara ait herhangi bir düzenleme getirilmediğini belirtti. Kilci, zaman zaman özel bütçeli kuruluşların varlıklarının kendilerine devredilmek istendiğini, ancak yasa nedeniyle bunun yapılamadığını ifade etti.

Maliye Bakanı Ağbal, özel bütçeli kamu idarelerinin, kendi yatırımlarını finanse etmek istediği, atıl vaziyetteki taşınmazı değerlendirmek istediği zaman bu yatırımlarını Özelleştirme İdaresi Başkanlığına bildireceğini ve Başkanlığın bunun satışını gerçekleştireceğini anlattı. 

Özel bütçeli idarelerin atıl taşınmazlarını değerlendirecek tecrübe ve birikime sahip olmadığını vurgulayan Ağbal, düzenlemenin "özel bütçeli idareler istedikleri zaman kimi taşınmazı nakte ve gelire dönüştürür" şeklinde olduğunu, idarenin istemi dışında işlem yapılamayacağını kaydetti.

 

 

İşte kuruluşlar

Atatürk Orman Çiftliği
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü
Borsa İstanbul Anonim Şirketi Başkanlığı
Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı
Çay İşletmeleri (ÇAY-KUR) Genel Müdürlüğü
Darülaceze Başkanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü
Doğal Afet Kurumu Sigortaları Başkanlığı
Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü
Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi
Ereğli Kömür- Havzası Amele Birliği Biriktirme ve 
Yardımlaşma Sandığı Başkanlığı
Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreterliği
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği
EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Başkanlığı
Gayrimenkul Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü
Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü
İller Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü
Kalkınma Ajansları
Kefalet Sandığı Başkanlığı
Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü
Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürlüğü
Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanlığı
Merkezi Kayıt Kuruluşu
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü
Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO POL 
Tesisleri İşletme Başkanlığı
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü
Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü
Süper-Toto Teşkilat Başkanlığı
Sulama Birlikleri
Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü
Şeker Kurumu Başkanlığı
T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü
T.C Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanlığı
Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık 
Anonim Şirketi (TCDD Taşımacılık A.Ş)
Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Makineleri Sanayii  A.Ş (TÜDEMDAŞ) Genel Müdürlüğü
Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü
Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş Genel Müdürlüğü
Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (TÜRK EXIMBANK)  Genel Müdürlüğü
Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği
Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Genel Müdürlüğü
Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürlüğü
Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Genel Müdürlüğü
Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü (TRT)
Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü Başkanlığı
Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye Uydu Haberleşme ve İşletme (TÜRKSAT) A.Ş. Genel Müdürlüğü
Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü
Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı
Yeniköy-Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü
B) ÖZEL BÜTÇELİ DİĞER İDARELER
Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı
Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu
Atatürk Araştırma Merkezi
Atatürk Kültür Merkezi
Türk Dil Kurumu
Türk Tarih Kurumu
Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu
Türkiye Bilimler Akademisi
Türkiye Adalet Akademisi
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu
Spor Genel Müdürlüğü
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü
Orman Genel Müdürlüğü
Vakıflar Genel Müdürlüğü
Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü
Türk Akreditasyon Genel Müdürlüğü
Türk Standartları Enstitüsü
Türk Patent Enstitüsü
Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu
Savunma Sanayi Müsteşarlığı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı
GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü
Ceza ve İnfaz Kurumları Tutukevleri İş yurtları Kurumu
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 

Mesleki Yeterlilik Kurumu
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı
Karayolları Genel Müdürlüğü
Türkiye Yazma Eserler Başkanlığı
Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
Türkiye Su Enstitüsü
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Kamu Denetçiliği Kurumu
Türkiye İnsan Hakları Kurumu

 

 
CUMHURBAŞKANI SN ERDOĞAN " ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANAMAYIZ" PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Salı, 16 Ağustos 2016 08:33


Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Adalet ve Kalkınma Partisinin 15. Kuruluş Yıldönümündeki mesajı, önemlidir ve dikkatle takip edilmelidir. Bakın Sayın Cumhurbaşkanı ne diyor, "ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANAMAYIZ"


Artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız. Hiçbirimiz davranamayız. En başta cumhurbaşkanı olarak ben davranamam. Aynı şekilde, Türkiye'nin son 14 yılının sorumluğunu üstlenmiş iktidar partisi olarak, AK Parti böyle davranamaz. Muhalefet partilerinin de aynı anlayışta olduğuna bu süreçte şahit oldum, inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, medyanın, meslek örgütlerinin, farklı meşreplerin, ekollerin temsilcisi tüm grupların da aynı anlayışta olduğunu ümit ediyorum."


Bu önemli bir mesajdır, söylenmek istenilen şu şekilde açmak istiyorum, "15 Temmuz'dan önce farklı davrandık ancak bu alçak darbe girişimi göstermiştir ki, aynı gemideyiz ve bu alçaklar hiç kimseyi ayırmadan hedefe koymuş, her siyasi görüşten insanımızı kurşunlamış, bombalamış, kimseyi ayırt etmemiştir ve bütün insanlarımız elbirliği ile bu alçaklara dur demiştir. O halde, artık 15 Temmuz öncesinden daha farklı olmalı ve her insanımızı kucaklamalıyız."


Sayın Cumhurbaşkanı tam da bunları söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanının Hükümet ve bürokrasi üzerindeki etkisi malum, bakalım bu sözlerden nasıl bir sonuç çıkaracaklar? Bu sözlere uygun bir adım atılacak m? Elbette, bunları yakından takip edeceğiz. Sonuçlarını kamuoyu ve ilgililerle paylaşacak, olumlu adımları takdirle karşılayacak, olumsuzlukları her zaman yaptığımız üzere söylemekten ve en net şekilde eleştirmekten imtina etmeyeceğiz.


Tabi, şimdi bazı arkadaşlar yazacaklar, aman be Başkan diyebilecekler, eee sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş, haksız değiller tabi ki, ancak bunları duyurmak ve takip etmek de bizim görevimiz. Umalım, aklı selim galip gelsin.

Her zaman söylüyoruz, biz kavgadan kaçmayız, ama kavgayı başlatan da asla biz olmayız. Ne dedik, 1. Sınıf Vatansever olmak böyle bir şey. Herkes sorumlu davransın, biz, zaten, hep sorumlu davrandık. Bu arada kimseden bir talebimiz yok, yanlış anlaşılmasın, sadece adalet istiyoruz ki, devletin birinci görevi olarak görülmelidir.


İsmail KONCUK 
Türkiye Kamu- Sen Genel Başkanı

 
İLBANK GENEL MÜDÜR VEKİLİYLE AÇIĞA ALMA VE GÖREVE SON VERİLMELERLE İLGİLİ GÖRÜŞTÜK PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Salı, 09 Ağustos 2016 08:58


Genel Başkanımız Necati Alsancak ve  İLBANK A.Ş Genel Müdürü Vekili Yusuf Büyük’ü makamında ziyaret ederek İLBANK’ta yaşanan açığa almalarla ilgili görüştü. Genel Başkanımız Necati Alsancak Ziyarette Türk İmar-Sen’in kurulduğu günden bu yana kesintisiz demokrasiden yana olduğunu belirterek her zaman milletin ve devletin yanında olduğunu kaydetti.  

Genel Başkanımız FETÖ soruşturmaları çerçevesinde İLBANK’ta da bazı personellerin açığa alınmalar ve göreve son verilmeler yaşandığına vurgu yaparak “ Bizim temel beklentimiz kurunun yanında yaşında yanmamasıdır. Soruşturma süreçlerinin titizlikle yürütülmesi ve adil olunarak hakkaniyetin gereğinin yerine getirilmesidir. Masum bir tane bile kamu çalışanının zarar görmemesi en büyük dileğimizdir. Bunun için sizlerin de gereken özeni göstereceğini düşünüyorum” dedi.

 Genel Müdür Vekili Yusuf Büyük ise yaşanılan süreçle ilgili dikkatli ve hassa olduklarını belirterek özen göstereceklerini ifade etti. 

 
TAPU İŞLEMLERİNE TEMİZ KAĞIDI ZORUNLULUĞU GELDİ PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Pazartesi, 08 Ağustos 2016 08:48

 

Tapu daireleri FETÖ üyelerinin mal kaçırmasını engellemek amacıyla tedbirleri artırdı. Tapu işlemi yaptırmak isteyen vatandaşa savcılıktan ‘temiz kağıdı' alma zorunluluğu getirildi. Tapu dairelerinde gerçekleştirilen her satış işlemi için önce savcılıktan bilgi isteniyor, onay alındığı taktirde işlemler yapılıyor.

5 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olması üzerine panikleyen FETÖ üyelerinin mal varlıkları üzerine savcılık tarafından tedbir kararı çıkarıldı.

Bu arada, önceki gün Türkiye genelinde bütün tapu müdürlüklerine resmi bir yazı gönderildi. Yazı üzerine başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok tapu müdürlükleri, alım-satım işlemlerini yapmadı. Gönderilen yazı üzerine işlem yapmayan tapu müdürlükleri FETÖ üyesi kişilerin mal varlıklarının satımını önlemek için tedbir kararları aldı.

 
Demokrasi ve Şehitler Mitingine Katıldık PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Pazartesi, 08 Ağustos 2016 08:30


İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitinginde Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sendikalarımızın genel başkanları, genel merkez yöneticilerimiz, şube başkanlarımız ve üyelerimiz de yer aldı.

Yoğun katılımın olduğu miting alanına kortej yürüyüşüyle gelen Genel Başkan İsmail Koncuk ve katılımcılar milli birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Mitinge ilişkin değerlendirmede bulunan Koncuk, şunları ifade etti:

“Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize sahip çıktık. Artık huzur istiyoruz, artık ayrımcılığın tam anlamıyla yok edilmesini istiyoruz. Kucaklaşmanın, birliğin tam zamanı. Hukukun, adaletin her alanda hakim olmasını istiyoruz. Biz bize düşeni yaparız, herkesten de aynı sorumluluğu bekliyoruz. Başka Türkiye yok. Biz hep birlikte Türk Milletiyiz!”

 
BAŞBAKANLIK`TAN, YÜKSEK DİSİPLİN KURULU’NDA SENDİKA TEMSİLCİLERİNİN MÜDAHİLLİĞİNİ TALEP ETTİK PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Cuma, 05 Ağustos 2016 14:09


15 Temmuz tarihinde gerçekleşen ülkemize yönelik hain saldırının ardından kamu kurum ve kuruluşlarında başlayan görevden alma işlemleri, terör örgütü ile bir bağlantısı olmayan bazı çalışanlarımızı da mağdur etmeye başlamıştır.

Konuyla ilgili Başbakanlığa bir dilekçe yazarak mağduriyetler hakkında ilgili makama bilgi veren Genel Başkan İsmail Koncuk, somut deliller olmadan yapılan görevden almalara dikkat çekti.

Konfederasyon olarak, devletimizin çok kritik süreçten geçtiğinin farkında olduklarının altını çizen Koncuk; bu aşamada dahi adaleti tesis edip, suçlu ve suçsuzu ayırt etmeyi, her alanda adaletli hukuk düzenini kurmayı, devletin kati olarak yerine getirmesi gerektiği görevlerinden biri olduğunu hatırlattı.

Dilekçede ayrıca, bazı kendini bilmez mülki amirlerin “bana isim bulun” diyerek kurum amirlerine baskı yaptığı bilgisinin de kendilerine geldiğini anlatan Genel Başkan,  birçok kurumda  tehdit unsurunun arttığına dikkat çekti.

Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“OHAL KHK’sı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan görevden uzaklaştırma veya işten atma işlemlerinde, kamu görevlisinin Anayasadan ve bağlı bulunduğu kanundan gelen haklarına riayet edilmesi, somut bilgi ve belgeye dayanmayan, suç kastını içermeyen işlemlerin anılan görevden uzaklaştırma ve işten atılma işlemlerine esas alınmaması, işten atılma durumunun ortaya çıktığı hallerde kamu görevlisinin bağlı bulunduğu sendika temsilcisinin de yer aldığı sisteme işlerlik kazandırılmasının yapılan uygulamalarda denge sağlanması açısından faydalı olacağı görüşüyle ilgili hassasiyetin gösterilmesi hususunda gereğini arz ederim.”

 

BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLEN DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ

 
SOMUT DELİLLER OLMADAN KAMU ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİLMEMELİDİR PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Perşembe, 04 Ağustos 2016 14:53


GENEL  BAŞKAN:  KURUNUN YANINDA YAŞIN YANMASINA SAYIN CUMHURBAŞKANI VE SAYIN BAŞBAKAN’IN DA İZİN VERMEYECEĞİNE EMİNİZ.

FOX TV Haber Merkezi’ne 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında açığa alınan kamu çalışanlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Genel Başkan İsmail KONCUK, somut deliller olmaksızın açığa alınan memurların yaşadığı mağduriyete dikkat çekerek şunları söyledi:

“Kamu çalışanları bazı soruşturmalar çerçevesinde açığa alınıyor.  Malum bankada sadece hesap açtırdığı için açığa alınanlar var. Bu olayların çok yönlü ve başka delillerle de desteklenmesi gerekir ki işten atılabilsinler. Bu bankaya birçok sebeple hesap açtıranlar var. Mesela faize karşı olduğu için ya da banka kar payı ödediği için hesap açtıranlar var. Başka delillerde de bunlar birleşirse, gereği yapılmalıdır.

Bütün kamu çalışanları sadece bir delil üzerinden hareket ederek açığa almak, bu insanları mağdur etmek doğru değil. Sayan Başbakan’ın ve Sayın Cumhurbaşkanını da bunlara izin vermeyeceğini ,  kurunun yanında yaşın yanmasına müsaade etmeyeceklerini  düşünüyorum.  Kraldan fazla kralcı geçinen bazı insanların da kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. “

FOX TV'YE YAPILAN AÇIKLAMAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 
HİÇBİR YARGI, HİÇBİR VİCDAN, ÇALANLA ÇALIŞANI AYNI KEFEYE KOYAMAZ. PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Salı, 02 Ağustos 2016 08:45


Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Eğitim Bilimleri" kısmı iptal edilen 2010 yılındaki KPSS’nin, "Genel Yetenek ve Genel Kültür" bölümünün de iptal edilmesi hakkında açıklama yaptı. KPSS soruşturmasında kopya çekenleri belirlenme çalışmalarının savcılıkça devam ettiğini hatırlatan Koncuk, “İptal alınteri ile atananları kapsamaz. Telaş yok. KPSS hırsızları bellidir onların atamaları yargı ile iptal edilmeli, Başbakanlık alınteri ile kazananları rahatlatacak açıklama yapmalıdır” dedi.

 

Genel Başkan şöyle konuştu: “KPSS soruşturmasında kopya çekenleri belirlenme çalışmaları savcılıkça devam etmektedir. İptal alınteri ile atananları kapsamaz.

Telaş yok. KPSS hırsızları bellidir onların atamaları yargı ile iptal edilmeli, Başbakanlık alınteri ile kazananları rahatlatacak açıklama yapmalıdır. Geçmişte TEOG'da soru iptalleri yerleşen öğrencilerin okul iptali sonucunu doğurmamıştır.

 

O halde KPSS iptalinde de inisiyatif kullanılmalıdır. Hiçbir yargı, hiçbir vicdan çalanla, çalışanı aynı kefeye koymaz. Alınteri, emek asla göz ardı edilerek bir uygulama yapılamaz. Rahat olun. 2010 KPSS'yi ve yaşanan süreci bilmeyenler, tüm atananları hırsız zannediyor. Bilmeyenler karışmasın, burada ahkâm keserek insanları üzmesin.”

 
BAŞIMIZ SAĞOLSUN: FECİ KAZADA 2 ÜYEMİZ VEFAT ETTİ. PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Salı, 26 Temmuz 2016 20:02Sakarya'nın Sapanca İlçesi'nde yaşanan trafik kazasında İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'nde (AFAD) görevli 2 üyemiz vefat etti, 1 kişi de yaralandı.

Devamını oku...
 
AÇIĞA ALINMALARLA İLGİLİ BAŞBAKANLIĞA MEKTUP PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Cuma, 22 Temmuz 2016 14:18


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı  İsmail Koncuk, darbe teşebbüsünün ardından kamu görevlilerinin görevden alınmasıyla ilgili Başbakanlık makamına dilekçe göndererek önemli uyarılarda bulundu.

Ağır bedeller ödenerek elde edilen demokratik düzeni yıkmaya yönelik girişimin ardındakilerin mutlaka cezalandırılması gerektiğini vurgulayan Genel Başkan, asılsız ve mesnetsiz gerekçelerle görevinden alınan kamu çalışanlarının da mağdur edilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.

Genel  Başkan İsmail Koncuk açıklamasında, adil ve tarafsız bir yaklaşımla gerçek anlamda darbeci ve teröristleri kamudan ayıklama sürecinin hukukun üstünlüğü ilkesinin göz ardı edilmeden, devam ettirilmesi gerektiği hususunun da önemle altını çizdi. 

KAMU GÖREVLİLERİNİN  GÖREVDEN ALINMASI KONUSUNDA BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLEN MEKTUP

Sayı        : TKSGM.2016.10/

Konu     : Kamu görevlilerinin görevden alınması işlemi hakkında 

 

T.C. BAŞBAKANLIK MAKAMINA

 

                                                                              Ankara, 21.07.2016

 

Devletimize, demokrasimize ve milletimize yönelik olarak düzenlenen darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında çok sayıda personel görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Ülke genelinde olağanüstü hâl ilan edilmesiyle birlikte bu sayısının daha da artacağı görülmektedir.   

Türkiye Kamu-Sen olarak en büyük temennimizin, ağır bedeller ödeyerek elde ettiğimiz hür demokratik düzeni ortadan kaldırmaya, milletimizin egemenliğini yok ederek silah zoruyla ülke yönetimini ele geçirmeye çalışan darbecilerin kamu kurum ve kuruluşlarından uzaklaştırılması ve hak ettikleri cezaya çarptırılması olduğunu bir kez daha tekrar ediyoruz.  

Buna karşın birçok kamu çalışanının asılsız ve mesnetsiz gerekçelerle görevlerinden alındığı bilgisi tarafımıza ulaşmaktadır. Suç unsuru teşkil edecek hiçbir faaliyete katılmamış kamu görevlilerini işsiz bırakmak, aynı zamanda eşlerine ve çocuklarına da verilecek toplu bir ceza niteliği taşıyacaktır. Bu nedenle bir hukuksuzluğun ortadan kaldırılması ve suçluların cezalandırılması için yürütülecek işlemlerde son derece titiz davranılması ve yeni bir mağdur kesim yaratılmaması gerektiğine inanıyoruz.

Vatandaşlarımız darbe dönemlerinde bilgi ve belgeye dayanmayan, tamamen zanlar üzerinden gerçekleştirilen isnatlar nedeniyle çok çileler çekmiş, birçok mağduriyetler yaşamıştır. Böylesine kritik bir süreçte ülkemizi normalleşmeye taşıyacak tek unsur daha fazla demokrasi, daha fazla adalet, daha fazla hukuk olacaktır.  Bir tarafta demokratik hukuk düzeninin sekteye uğramaması için canlarını ortaya koyan milyonlar varken diğer tarafta yargısız infazlar yoluyla yeni bir hukuksuzluğa meydan verilmesinin toplum vicdanında da onulmaz yaralar açacağı bilinmelidir.   

Bu gerçekler ışığında, bu zorlu sürecin; hukukun üstünlüğü ilkesini göz ardı etmeksizin, adil ve tarafsız bir yaklaşımla en kısa sürede başarıyla tamamlanması, kamudaki görevden almaların, yargısız infazlarla muhalefeti susturma, sindirme ya da kamuda yandaş bir kesim oluşturma gayretlerine dönüşmeden, gerçek anlamda darbeci ve teröristleri kamudan ayıklama aracı olarak kullanılması için gerekli hassasiyeti göstermeniz hususunu arz ederim. 

Bu vesile ile bir kez daha şehitlerimize rahmet, yararlılara acil şifalar diler, devletimize, milletimize ve demokrasimize geçmiş olsun dileklerimi sunarım.   

                                                                                                                                                                                                                                                                          İsmail KONCUK
                                                                                                                                                                                                                                                                            Genel Başkan

 

 
TBMM'de STK'lardan Ortak Açıklama PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Çarşamba, 20 Temmuz 2016 13:08Aralarında Türkiye Kamu-Sen’in de bulunduğu 538 sendika, konfederasyon, meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Gazi Meclisimizi ziyaret ederek 15 Temmuz gecesi yaşananlara ilişkin ortak bir açıklama yaptılar.

Ortak açıklamaya Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları da katılırken,  TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve siyasi parti temsilcileri de hazır bulundu.

538 sendika, konfederasyon, meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri adına ortak açıklamayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu okudu. Hisarcıklıoğlu, “Cuma gecesi oluşan demokrasi mutabakatının devam etmesini talep etmek üzere Gazi Meclisimizdeyiz. Bundan böyle ülkemizin geleceği için adımlar atılırken, bugünkü demokrasi mutabakatı hiç unutulmasın. Ortak akıl daim olsun" dedi.

Ortak açıklama metninde şu satırlara yer verildi;

“Bugün ülkemizin önde gelen, 538 sendika konfederasyonu, meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeyiz.

Meclisimiz, geçen Cuma demokrasiye kasteden alçakça saldırıların hedefi oldu. Vatan hainleri tarafından, tarihinde ilk defa bombalandı. Kahramanca direndi. Gazi unvanını bir kez daha hak etti. Açıktır ki, demokrasi ve hukuk devleti yoksa sivil toplum kuruluşları da yoktur. Bugün burada bir araya gelen bizler, ülkemizin geleceği için demokrasi dışında bir seçenek görmüyoruz. Cuma gecesinden sabahın ilk ışıklarına kadar halkımızın direnişi, ülkemizin geleceğine dair hepimizi umutlandırdı. Ülkemizin bütün demokratik kurumları ve milletimiz, bu alçakça saldırı karşısında demokrasimizi sahiplendi. Medya çalışanları, silahlı baskınlara direnerek, milletin haber alma özgürlüğünü korumak için kendi canlarını tehlikeye attı. Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız ve Başbakanımızdan başlayarak, mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilerin genel başkanları ve kitle örgütleri ilk andan itibaren dik durarak, darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.

Milletimiz, yollarda tanklar araçları ve insanları ezerken, havadan bombalar düşerken; yoğun ateş altında, yılmadan alanları doldurdu. Milletimiz, demokrasi konusundaki kararlılığını ve azmini ortaya koydu. Kahraman emniyet güçlerimiz ve şerefli Türk askerleri, darbe teşebbüsünün başarıya ulaşmaması için yeminlerine sadık kalarak, canlarını ortaya koydular. Hainleri suçüstü yakaladılar.Türkiye, bir bütün olarak kendisine yakışanı yaptı. Demokrasimiz olgunluk imtihanını başarıyla geçti.

Türk demokrasisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik kurumları, artık kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Ülkemizin 93 yıldaki tüm siyasi ve ekonomik kazanımlarına kast edenler, başarısız oldular.

Bizler, önde gelen sivil toplum kuruluşları olarak, Cuma gecesinin o karanlık saatlerinin birlik ve beraberlik içinde aşılmış olmasından mutluyuz. Bugün burada, Cuma gecesi oluşan demokrasi mutabakatının devam etmesini talep etmek üzere Gazi Meclisimizdeyiz.Bundan böyle ülkemizin geleceği için adımlar atılırken, bugünkü demokrasi mutabakatı hiç unutulmasın. Ortak akıl daim olsun. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğini hiçe sayan, bu darbe teşebbüsü; ülkemizin kurumsal altyapısının güçlendirilmesi gerektiğini hepimize gösterdi.

Bu yönde tedbirlerin alınacağı, adımların atılacağı yer; Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Bir yandan, milli egemenliğe saldıran vatan hainlerinden hukuka uygun olarak, yüce Türk adaleti önünde hesap sorulmalı. Öte yandan, bu tür alçakça saldırıları engellemek için siyasetin alması gereken tedbirler hızla hayata geçirilmeli. Kahraman ordumuzu ve vatansever askerlerimizi de hiçbir şekilde yıpratmamalıyız.

Bizler, ülkemizin 538 sendika konfederasyonu, meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak, bugün yüce Meclisimizi ziyaret ederek, demokrasi nöbetine devam ediyoruz.

Bizler, milli iradeye sahip çıkıyoruz. Geleceğe ve çocuklarımıza daha güçlü, daha huzurlu; daha müreffeh, daha demokratik bir ülke bırakmak hepimizin görevidir.

Bu nedenle, hızla hep birlikte çalışmaya odaklanmalıyız.'

 
Şehitlerimize Rahmet Diliyoruz PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Salı, 19 Temmuz 2016 09:3715 Temmuz Cuma günü akşamı ülkemizde yaşanan darbe girişimi neticesinde yüzlerce vatandaşımız şehit olurken, olaylar sırasında Türkiye Kamu-Sen’e bağlı, Türk

Büro-Sen üyesi İhsan Lezgi ve Türk Tarım Orman-Sen İş yeri temsilcimiz Ramazan Konuş’da şehit olmuşlardır.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk bir baş sağlığı mesajı yayınlayarak tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diledi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk baş sağlığı mesajında;

Geride bıraktığımız Cuma akşamı ülkemizde yaşanan demokrasiyi kesintiye uğratma çabaları sırasında yüzlerce vatandaşımız şehit olurken, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen üyesi SGK Personeli Yönetim Hizmetleri Daire Başkanlığı Arşiv binasında görev yapan üyemiz İhsan Lezgi ve Türk Tarım Orman-Sen Balıkesir Bandırma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde İş yeri Temsilcimiz olarak görev yapan Ramazan Konuş şehit olmuşlardır.

Türkiye Kamu-Sen olarak kurulduğumuz günden bu güne dek, demokrasiye karşı girişilen her türlü hukuksuz müdahalenin kurumsal olarak karşısında olduk.

Devletimizin kalesi olan Meclisimizin bombalandığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Yaşanan tüm bu gelişmelere rağmen, Türk milleti büyük ve acı bir demokrasi sınavından başarıyla geçmiş, bundan önce yaşanan darbelerin aksine, rejimine ve devletine sahip çıkmıştır. Bu noktada büyük Türk milletinin ortaya koyduğu feraset ve cesaret de her türlü övgüye layıktır.

Ancak bu olaylar sırasında ne yazık ki yüzlerce vatandaşımız şehit olmuş, Türk Büro-Sen üyemiz İhsan Lezgi ve Türk Tarım Orman-Sen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bandırma İş yeri Temsilcimiz Ramazan Konuş şehit olmuşlardır.

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak iki üyemize ve tüm şehitlerimize yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyoruz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın, Türk milletine büyük geçmiş olsun' dedi.

 
DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE HER TÜRLÜ DARBENİN KARŞISINDAYIZ PDF Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Cumartesi, 16 Temmuz 2016 18:38

DARBENİN KARŞISINDAYIZ

Türkiye Kamu-Sen dün gece yaşanan demokrasiyi kesintiye uğratma girişimlerini protesto etti.

Genel Merkezimiz önünde başta Genel Başkanımız İsmail Koncuk olmak üzere, sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Başkanlarımız, üyelerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 14