Haberler

AFAD Personeli Haydi Talebini Hep Beraber Dile Getirelim

30.03.2018 - Cuma / TÜRK İMAR SEN / Yazdır
AFAD Personeli Haydi Talebini Hep Beraber Dile Getirelim
Herhangi bir afette veya felakette mesai kavramı olmaksızın özverili çalışan personele 12/36 çalışma sisteminin dayatılması; personelin aile ve sosyal hayatını hayatını bozmakta, ulaşım, barınma, uzun soluklu görevlerde nöbet değişimi, eğitim hizmetlerinin ve diğer hizmetlerin yürütülmesinde büyük aksaklıklar ortaya çıkarmaktadır.
Hayati önem taşıyan arama kurtarma hizmetleri 12 saat ile sınırlandırılmamalıdır. Bundan dolayıdır ki her ilin kendi coğrafi şartları ve personel yeterliliği göz önüne alınarak yönetmelikte de bahsedildi gibi çalışma düzeni bu şartlar göz önünde bulundurularak yeniden düzenlenmelidir. Bu Kapsamda sendikamız tarafından gerekli başvuru ve girişimler yapılmaktadır. Biz bu mücadelemizde tüm AFAD çalışanlarını da ortak talebi dillendirmeye davet ediyoruz.  Talebimizi dile getirdiğimiz örnek metinleri Sayın bakanımız ve Başkanımızın twitter adresine gönderiniz. AFAD personelinin bu haklı talebine binlerce mesaj olarak görsünler.
 
Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’a gönderilecek mesaj:
Sayın Bakanım; Afad İl ve Birlik Müdürlüklerinde uygulamaya konulmuş bulunan 12/36 nöbet sisteminin revize edilerek Saglik Bakanlığı'nda 112'lerde olduğu gibi  Acil Durumlardaki çalışma sistemine daha uygun olan 24 / 72 çalışma sisteminin uygulanmasını istiyoruz.
Twitter adresi: @DrRecepAkdag
 
Sayın AFAD Başkanımız Dr. Mehmet Güllüoğlu’na gönderilecek mesaj: 
Sayın Başkanım; Afad İl ve Birlik Müdürlüklerinde uygulamaya konulmuş bulunan 12/36 nöbet sisteminin revize edilerek Saglik Bakanlığı'nda 112'lerde olduğu gibi  Acil Durumlardaki çalışma sistemine daha uygun olan 24 / 72 çalışma sisteminin uygulanmasını istiyoruz.
Twitter adresi: @mgulluoglu

<<< Geri / İleri >>>