Haberler/Türk İmar-Sen
Anneler Günü Kutlu Olsun

Anneler Günü Kutlu Olsun

Annelik, sevgi, şevkat ve merhamet duygularının harman olduğu, fedakârlığın, vefanın kaynağı, Allah’ın can verme sırrının insanda kısıtlı olarak tecelli ettiği yüce bir makamdır. Yaşımıza, işimize, statümüze bakmaksızın başımızı okşayan sıcacık ellerini aradığımız, dertlere düçar olduğumuz her an şevkatine sığındığımız, yanında olmasak bile varlığından güç aldığımız, her hayal kırıklığının ardından sevgisini, sadakatini hatırlayıp teselli bulduğumuz annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

97 Yıl Önce TBMM'yi kuran ve tarifsiz bir zafere imza atanları gururla anıyoruz. Şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel yurdu, bize emanet eden aziz şehit ve gazilerimizin başkomutanı Ulu Önder Atatürk'ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. Bu bayramın bize ifade edeceği en büyük gerçek milli birlik ve bağımsızlığının ne kadar önemli olduğudur.

Teşkilatımızla Bir Araya Geliyoruz

Teşkilatımızla Bir Araya Geliyoruz

Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz ile birlikte sendikal çalışmalar kapsamında Konya, Aksaray ve Niğde’yi ziyaret ettiler.

Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun

Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun

Toplumları bulundukları çağın medeniyet seviyesine taşıyan, o toplumun oluşturduğu kültürdür. Binlerce yıllık köklü geçmişiyle, kanatsız kuş misali üzerinden geçtiği her karış toprağa mertliği, mücadeleyi, insanlığı, güçlükler karşısında pes etmemeyi ve inandığı değerler uğruna ölümüne mücadeleyi öğreten, dost düşman demeden karşılaştığı her toplumda derin izler bırakan Türk milleti, oluşturduğu kültürle bu coğrafyanın ve insanlığın en önemli medeniyet unsurlarından biri olmuştur. Coğrafyamızda karşılıklı etkileşim yoluyla oluşturulan bu ortak kültür, bütün zorluklara ve fitne ateşine rağmen bizleri bu vatanda bir arada tutan etmenlerin de başında gelmektedir.

 Bursa’da Şehitlerimizi Andık

Bursa’da Şehitlerimizi Andık

Türk İmar-Sen Bursa Şubemiz tarafından gerçekleştirilen Şehit ve Gazilerimizi Anma Programına Genel Başkanımız Necati Alsancak ve Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz katıldılar.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

“İnsanlığa sevgiyi, fedakârlığı, emeği ve umudu aşılayan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten duygularımla kutluyorum. Büyük ozanımız Neşet Ertaş’ın “Kadınlar insandır, biz insanoğlu” diyerek muhteşem bir biçimde ifade ettiği üzere, tüm insanlığın ve insan yaşamının kaynağı olan kadınlarımızın toplumda hak ettikleri seviyeye gelmesi için yapılacak her türlü çalışmanın kutsallığına yürekten inanıyorum.

28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ

28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ

28 Şubat Sivil Savunma günü olarak kutlanmaktadır. Sivil savunmanın temel amacı savaş ve felaketlerde zamanlarında halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, Doğal felaketlerde can ve mal kurtarma, Yok olmaları, çalışmaz duruma gelmeleri durumunda hayatı büyük ölçüde etkileyecek olan resmi ve özel kurumların, tesislerin korunması, onarılması, gerektiğinde yenilenmesidir.

 Eskişehir’i Ziyaret Ettik

Eskişehir’i Ziyaret Ettik

Genel Başkanımız Necati Alsancak ve Genel Başkan Yardımcılarımız Ethem Yaşar Yılmaz ve Salih Demirle birlikte sendikal çalışmalar kapsamında Eskişehir’i ziyaret ettiler.

Sivillere Saldırmak, Alçaklığın Seviyesini Göstermektedir

Sivillere Saldırmak, Alçaklığın Seviyesini Göstermektedir

'Ülkemizin 2016 yılını henüz uğurlayıp, 2017 yılına merhaba dediği ilk dakikalarda geride bırakıp unutmak istediğimiz tüm acılara inat, hain terör kalleş yüzünü bir kez daha göstermiş, bir gece kulübünde yeni yılı karşılayan insanlara yapılan saldırı neticesinde 39 kişi hayatını kaybetmiş, 65 kişi ise yaralanmıştır. Sivillere saldırmak alçaklığınızın seviyesini de göstermektedir. Başımız sağ olsun.