Haberler/Türk İmar-Sen
 Eskişehir’i Ziyaret Ettik

Eskişehir’i Ziyaret Ettik

Genel Başkanımız Necati Alsancak ve Genel Başkan Yardımcılarımız Ethem Yaşar Yılmaz ve Salih Demirle birlikte sendikal çalışmalar kapsamında Eskişehir’i ziyaret ettiler.

Sivillere Saldırmak, Alçaklığın Seviyesini Göstermektedir

Sivillere Saldırmak, Alçaklığın Seviyesini Göstermektedir

'Ülkemizin 2016 yılını henüz uğurlayıp, 2017 yılına merhaba dediği ilk dakikalarda geride bırakıp unutmak istediğimiz tüm acılara inat, hain terör kalleş yüzünü bir kez daha göstermiş, bir gece kulübünde yeni yılı karşılayan insanlara yapılan saldırı neticesinde 39 kişi hayatını kaybetmiş, 65 kişi ise yaralanmıştır. Sivillere saldırmak alçaklığınızın seviyesini de göstermektedir. Başımız sağ olsun.

Türk Milletinin Başı Sağolsun

Türk Milletinin Başı Sağolsun

Son dönemde artan terör olaylarında verdiğimiz şehitlerimizin acısını yaşarken, ülkemizin güvenliği noktasında devam eden “Fırat Kalkanı” operasyonu sırasında on dört askerimizin şehit olduğu ve 33 askerimizin yaralandığı haberini derin bir üzüntüyle öğrendik. Tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyoruz.

Hain terör saldırısı: 38 şehit

Hain terör saldırısı: 38 şehit

İstanbul Beşiktaş'ta, Çevik Kuvvet polislerini taşıyan otobüse düzenlenen hain saldırı ve Maçka parkında canlı bomba tarafından yapılan terör saldırısında 30'u polis olmak üzere 38 vatan evladı şehit olurken, 155 kişi ise yaralandı.

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Merhametin, şefkatin, affetmenin, doğruluğun, adaletin, barışın, cömertliğin, yardımlaşmanın, arkadaşlığın, dostluğun, hoşgörünün ve nezaketin kısaca bütün güzel meziyetlerin timsali Hz.Muhammed (SAV)’dir.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Sosyal yaşamda ve çalışma hayatında engellilere gerekli kolaylıkların sağlanması, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşturulmaları, sosyal devlet olmanın en önemli gereklerinden birisidir.

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü

Tarih boyunca öğretmenler, bilginin, sevginin ve barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Üzerimizdeki emekleri hiçbir şeyle ölçülemeyecek olan öğretmenlerimizin haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.

Sendikamızdan Muhteşem Buluşma

Sendikamızdan Muhteşem Buluşma

Sendikamız tarafından İLBANK sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda teşkilatımızla bir ara geldik. Toplantıya Genel Başkanımız Necati Alsancak, Genel Başkan Yardımcılarımız Salih Demir ve Etem Yaşar Yılmaz, Ankara şubelerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulları ile temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Siirt'teki Maden Faciası, AFAD Ekipleri Yoğun Çaba Harcıyor

Siirt'teki Maden Faciası, AFAD Ekipleri Yoğun Çaba Harcıyor

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde gelen heyelanda ne yazık ki 16 işçimiz göçük altında kalmıştı. İşçilerden 6'sının cansız bedenlerine ulaşıldı. 10 İşciyi ise arama çalışmaları ise sürüyor. Hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet dilerken, göçük altında kalan diğer işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını temenni ediyoruz. Kurtarma çalışmalarını gece gündüz demeden canla ve başla yürüten AFAD çalışanlarına da kolaylıklar diliyoruz. Yaşanan bu felaket Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha çok yol kat edilmesi gerektiğini göstermektedir. Bu tür felaketler, metanın insan hayatının önüne geçtiğinin, düşük maliyetle, en yüksek kâr elde etme arzusunun insan hayatını bile hiçe sayan bir anlayışa dönüştüğünün göstergesi olmaktadır. Bu acıları bir daha yaşamak istemiyorsak güvencesiz ve kuralsız çalışmaya bir an önce son verilmelidir. Aksi takdirde bu tür felaketlerin ardı arkası kesilmez.

 Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Türk milletinin yol göstericisi büyük Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 78. yılında özlem ve rahmetle anıyoruz. O’nun ilke ve inkılapları bizlere her zaman kılavuz, eşine ender rastlanır liderliği bizlere her zaman gurur kaynağı olmuştur.

Milletimizin Başı Sağolsun

Milletimizin Başı Sağolsun

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde bu sabah saatlerinde yaşanan hain saldırıda ikisi polis, altısı sivil vatandaşımız olmak üzere sekiz şehidimizin haberi yüreklerimizi dağladı.