Haberler/Türkiye Kamu-Sen
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Türk İmar-Sen olarak milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, herkesin kardeşçe barış ve mutluluk içinde yaşadığı, her şart altında adaletin tecelli ettiği bir Türkiye; felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünya temennisiyle Türk ve İslam âleminin Kurban Bayramını kutlar, duaların kabulü ile Bayramımızın hayırlara vesile olmasını dileriz

Toplu Sözleşme Ne Getiriyor

Toplu Sözleşme Ne Getiriyor

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlandı ve kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik toplu sözleşme imzalandı.

Memur Maaşının Düşüklüğünü TÜİK'te Tescilledi

Memur Maaşının Düşüklüğünü TÜİK'te Tescilledi

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, TÜİK’in Hanehalkı Tüketim Harcaması araştırmalarından yola çıkarak yaptığı çalışmada, memur maaşlarının Türkiye’deki ailelerin aylık ortalama harcama tutarlarının oldukça gerisinde kaldığı ortaya çıktı.

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ DPB’YE VERDİK

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ DPB’YE VERDİK

2018-2019 Yılı toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Türkiye Kamu-Sen’in taleplerinin yer aldığı çalışmayı Devlet Personel Başkanlığına teslim ettik. Genel Toplu Sözleşme Sekreterimiz ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, sendikalarımızın Toplu Sözleşme Sekreterleri ve Uzmanlarımızdan oluşan heyetimiz Devlet Personel Başkan vekili Enes Polat’ı makamında ziyaret etti

İsrail Zulmünü Kınıyoruz

İsrail Zulmünü Kınıyoruz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, İsrail'in saldırgan tutumunu sert bir dille eleştirerek, "İbadet özgürlüğünü kısıtlayan, müslümanlara zulme ve saldırgan tutumuna ara vermeden devam eden İsrail'i kınıyorum" dedi.

Yüksek İstişare Kurulumuz Ankara'da Toplandı

Yüksek İstişare Kurulumuz Ankara'da Toplandı

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve il temsilcilerimizin hazır bulunduğu Yüksek İstişare Kurulu toplantımızda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde milli birliğimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize olan bağlılığımız bir kere daha vurgulanırken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, 15 Temmuz şehitleri ile birlikte tüm şehitlerimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi'nin okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan meclisimizi bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine bir kara leke olarak geçmiştir” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Bu acı tecrübeyle devlet idaresinin, hangi amaç ve gerekçeyle olursa olsun tek bir kişiye, gruba, cemaate ya da zümreye bırakılmaması, hiçbir kişi ya da oluşuma ayrımcılık yapılmaması gerektiği inancı bir kere daha perçinlenmiştir” dedi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Ertelenmesi Kabul Edilemez

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Ertelenmesi Kabul Edilemez

TBMM'de Komisyonda görüşülmekte olan torba kanun tasarısına bir madde eklenerek 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 38. maddesi değiştirilmekte ve daha önce defalarca ertelenerek en son 1 Temmuz 2017 olarak belirlenen kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli işyerleri için İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI, İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİ görevlendirme yükümlülüğü 1 Temmuz 2020’ye ertelenmektedir.