Haberler/Türkiye Kamu-Sen
 BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ

BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, referandum sonuçlarını değerlendirdi. "Yeteri kadar bölen bir üslup kullanıldı, artık kucaklaşma zamanı" diyen Genel Başkan, "Dünya görüşümüz ne olursa olsun, biz hep birlikte Türk Milletiyiz" dedi.

4-C`LİLERİN AKLIYLA ALAY ETMEYİN

4-C`LİLERİN AKLIYLA ALAY ETMEYİN

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, toplu sözleşmede 4-C'lileri 114 TL'ye mahkum edenlerin bugün çıkıp "4-C'lilere ek ödeme müjdesi diye açıklama yapması ayıptır" dedi.

Memur Maaşı Yüzde 3.31 Eridi

Memur Maaşı Yüzde 3.31 Eridi

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2017 Mart ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı. Araştırmada yılın ilk üç ayı içinde memur ve emekli maaşlarının ailenin zorunlu harcamaları karşısında %3,31 oranında eridiği ortaya çıktı.

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) 2017 yılı Mart ayı toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı toplantı salonunda yapıldı. KPDK toplantısında Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Genel Başkanımız Necati Alsancak ve teknik heyetimiz de hazır bulundu

İş Güvencesi Kırmızı Çizgimizdir

İş Güvencesi Kırmızı Çizgimizdir

“İktidara geldiği günden beri memurluk güvencesini kaldırmayı planlayan hükümet, yeniden bu yönde harekete geçmiş görünmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, bu konuda bazı açıklamalarda bulunmuş, basına yansıdığı kadarıyla özetle memurluk güvencesinin kaldırılacağını, yerine performansa dayalı bir sistem getirileceğini, memurluk güvencesinin terör örgütlerini besleyen bir yapı arz ettiğini, 20 yıl sonrasını görebilen memurların darbe yaptıklarını ifade etmiştir.

Camiamıza Geçmiş Olsun

Camiamıza Geçmiş Olsun

Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğramıştır. Genel Başkan YOKUŞ’un sağlık durumu iyi. Şöförü Özkan TEMİZER ise hafif yaralıdır.

MEMURUN, EMEKLİNİN 6 AYLIK ZAMMI OCAK ENFLASYONUNA YENİLDİ

MEMURUN, EMEKLİNİN 6 AYLIK ZAMMI OCAK ENFLASYONUNA YENİLDİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, TÜİK’in %2,46 olarak açıkladığı ocak ayı enflasyonunun memur maaşlarına etkisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 2017’nin 6 ayı için verilen zammın ilk ayda eridiğini ifade eden Koncuk, “Memur ve emeklileri önümüzdeki dönemde ortaya çıkması muhtemel çift haneli enflasyondan koruyun” dedi.

MEMUR VE EMEKLİLER DE İYİLEŞTİRME ZAMMINI HAK EDİYOR

MEMUR VE EMEKLİLER DE İYİLEŞTİRME ZAMMINI HAK EDİYOR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Hakim ve Savcılara yapılması planlanan maaş zammına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Bu olumlu bir karardır ancak tüm memurlar ve emeklileri kapsayacak şekilde genişletilmelidir. Şayet genişletilmezse, eksik ve adaletsiz bir uygulama olarak akıllarda kalacaktır” dedi.

KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

Bilindiği gibi birkaç günden beri irademiz dışında Türkiye Kamu-Sen ekseninde bazı tartışmalar kamuoyu gündemini meşgul etmektedir.

21 Madde Hayata Geçmelidir

21 Madde Hayata Geçmelidir

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2017 yılı Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme öncesinde 2015 yılında imza altına alınan ve hala uygulanmayan 21 maddenin bir an önce hayata geçirilmesini istedi.

Türkiye Kamu-Sen'den Büyük Eğitim Hizmeti

Türkiye Kamu-Sen'den Büyük Eğitim Hizmeti

Üyelerimizin ve yakınlarının yaşam boyu eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere, tüm eğitim kurumlarıyla yaptığımız anlaşmaların tek bir platform üzerinden takip edilebilmesi ve ayrıcalıklı fiyat avantajları sunarak anında kayıt yaptırma imkânı sağlaması bakımından sendikacılık alanında Türkiye’de örneği bulunmayan bir çalışmaya imza atmış bulunuyoruz.