Haberler/Türkiye Kamu-Sen
Memur Maaşının Düşüklüğünü TÜİK'te Tescilledi

Memur Maaşının Düşüklüğünü TÜİK'te Tescilledi

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, TÜİK’in Hanehalkı Tüketim Harcaması araştırmalarından yola çıkarak yaptığı çalışmada, memur maaşlarının Türkiye’deki ailelerin aylık ortalama harcama tutarlarının oldukça gerisinde kaldığı ortaya çıktı.

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ DPB’YE VERDİK

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ DPB’YE VERDİK

2018-2019 Yılı toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Türkiye Kamu-Sen’in taleplerinin yer aldığı çalışmayı Devlet Personel Başkanlığına teslim ettik. Genel Toplu Sözleşme Sekreterimiz ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, sendikalarımızın Toplu Sözleşme Sekreterleri ve Uzmanlarımızdan oluşan heyetimiz Devlet Personel Başkan vekili Enes Polat’ı makamında ziyaret etti

İsrail Zulmünü Kınıyoruz

İsrail Zulmünü Kınıyoruz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, İsrail'in saldırgan tutumunu sert bir dille eleştirerek, "İbadet özgürlüğünü kısıtlayan, müslümanlara zulme ve saldırgan tutumuna ara vermeden devam eden İsrail'i kınıyorum" dedi.

Yüksek İstişare Kurulumuz Ankara'da Toplandı

Yüksek İstişare Kurulumuz Ankara'da Toplandı

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve il temsilcilerimizin hazır bulunduğu Yüksek İstişare Kurulu toplantımızda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde milli birliğimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize olan bağlılığımız bir kere daha vurgulanırken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, 15 Temmuz şehitleri ile birlikte tüm şehitlerimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi'nin okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan meclisimizi bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine bir kara leke olarak geçmiştir” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Bu acı tecrübeyle devlet idaresinin, hangi amaç ve gerekçeyle olursa olsun tek bir kişiye, gruba, cemaate ya da zümreye bırakılmaması, hiçbir kişi ya da oluşuma ayrımcılık yapılmaması gerektiği inancı bir kere daha perçinlenmiştir” dedi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Ertelenmesi Kabul Edilemez

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Ertelenmesi Kabul Edilemez

TBMM'de Komisyonda görüşülmekte olan torba kanun tasarısına bir madde eklenerek 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 38. maddesi değiştirilmekte ve daha önce defalarca ertelenerek en son 1 Temmuz 2017 olarak belirlenen kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli işyerleri için İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI, İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİ görevlendirme yükümlülüğü 1 Temmuz 2020’ye ertelenmektedir.

BU YIL İFTAR SOFRASINA YÜZDE 11,3 ZAMLI OTURUYORUZ

BU YIL İFTAR SOFRASINA YÜZDE 11,3 ZAMLI OTURUYORUZ

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, bu yıl Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getiren vatandaşlarımız için iftar yapmanın bedelini hesapladı. Buna göre 4 kişilik bir ailenin iftar yapması için gerekli olan günlük tutarın en az 65,7 TL; 29 gün sürecek Ramazan boyunca oruç açmanın maliyetinin ise asgari olarak 1.905,3 TL olduğu belirlendi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun resmi verileri ile piyasa rakamlarından yola çıkılarak yapılan araştırmada bir vatandaşın, oruç tuttuğu süre boyunca ihtiyaç duyduğu enerji, vitamin ve minerallerin sağlanabilmesi için gerekli olan gıda ürünleri ve miktarları tespit edildi.